Premier: chciałbym, aby szczepionka na Covid-19 była prawdziwym przełomem dla zdrowia publicznego

Karol Kwiatkowski22 grudnia, 202013 min

Premier Mateusz Morawiecki powiedział we wtorek, że chciałby, aby szczepionka przeciwko COVID-19 była prawdziwym przełomem dla zdrowia publicznego. Im szybciej zwalczymy wirusa, tym szybciej będziemy mogli powrócić do gospodarczej normalności – podkreślił także.

Premier na konferencji prasowej w warszawskim szpitalu MSWiA ocenił, że szczepionka przeciw COVID-19 jest „światełkiem w tunelu”, a na zachodzie szczepienia mają już miejsce od kilkunastu dni.

„Widać, że te szczepienia przebiegają w sposób prawidłowy, że różnego rodzaju skutki uboczne, których ludzie się obawiali i obawiają, one występują w bardzo, bardzo, bardzo niewielkim procencie” – mówił. „Będzie mieli tak ułożony proces, żeby był on nie tylko komfortowy, ale przede wszystkim z utrzymaniem parametrów bezpieczeństwa dla wszystkich osób, które będą się chciały zaszczepić” – podkreślał.

Morawiecki przypomniał, że szczepionka jest dobrowolna. „Gorąco zachęcamy wszystkich do tego, żeby ona stała się tym prawdziwym przełomem. Przełomem dla zdrowia publicznego, zdrowia indywidualnego wszystkich ludzi, ale także przełomem w życiu gospodarczym, bo jedno z drugim jest splecione – im szybciej zwalczymy wirusa, tym szybciej będziemy mogli powrócić do gospodarczej normalności, tym łatwiej obronimy miejsca pracy – tak jak do tej pory z powodzeniem to czyniliśmy” – powiedział.

„W 2021 roku musimy zwalczyć wirusa po to, żeby normalnie gospodarczo żyć” – powiedział szef rządu. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • zdzicho

    23 grudnia, 2020 at 7:36 am

    Chciałby. To właściwa konstrukcja myślowa dla rządzącego 'polską’, chcieć. Może się pomodlisz, tłuku!?

    A ja chcę, żeby wzorem niemców wreszcie ktoś wysmażył pozew przeciw rządowym PiSowskim mordercom!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk