PolskaSachajko: nie zaszczepię się przeciwko COVID dopóki nie będzie funduszu odszkodowawczego

Karol Kwiatkowski20 grudnia, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Nie zaszczepię się przeciwko COVID-19 dopóki nie będzie funduszu odszkodowawczego – deklaruje poseł Jarosław Sachajko (Kukiz’15), który właśnie uporał się z koronawirusem.

Rząd we wtorek przyjął Narodowy Program Szczepień, którego celem jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki na Covid-19 mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe.

Program szczepień zakłada cztery etapy przeprowadzania zabiegów. Podczas Etapu 0 szczepienia otrzymają m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (m.in. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Polityk Kukiz’15 został zapytany przez PAP, czy zamierza się zaszczepić przeciwko koronawirusowi, stanowczo odpowiedział: „Nie”. „Dopóki nie będzie funduszu odszkodowawczego, który poważnie potraktuje Polaków, to się nie będę szczepił” – dodał.

„Przeczytałem ulotkę Pfizera i oni naprawdę za nic nie odpowiadają, więc ja to przechorowałem i nie ma najmniejszego powodu, dla którego miałbym się szczepić” – powiedział.

Choroba posła Sachajki była też jednym z powodów tego, że dotąd nie zarejestrowano koła Kukiz’15. Piątka posłów, która została wydalona z Koalicji Polskiej, miała sformalizować swoje funkcjonowanie w Sejmie w mijającym tygodniu, ale brakowałoby podpisu właśnie chorego polityka. Sachajko przyznaje, że plan jest taki, aby potrzebne dokumenty złożyć w przedświąteczny wtorek.

„Tak jak wyrzucić nas łatwo było zaocznie PSL-owi, tak dobrze byłoby, gdyby wszyscy mogli się pod deklaracją podpisali i byli tego świadomi” – powiedział poseł.

Koło Kukiz’15 ma tworzyć piątka posłów: Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko, Stanisław Tyszka, Paweł Szramka i Stanisław Żuk. Związana wcześniej z ugrupowaniem posłanka Agnieszka Ścigaj postanowiła pozostać posłanką niezrzeszoną. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 − 1 =