Sachajko: nie zaszczepię się przeciwko COVID dopóki nie będzie funduszu odszkodowawczego

Karol Kwiatkowski20 grudnia, 20203 min

Nie zaszczepię się przeciwko COVID-19 dopóki nie będzie funduszu odszkodowawczego – deklaruje poseł Jarosław Sachajko (Kukiz’15), który właśnie uporał się z koronawirusem.

Rząd we wtorek przyjął Narodowy Program Szczepień, którego celem jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki na Covid-19 mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe.

Program szczepień zakłada cztery etapy przeprowadzania zabiegów. Podczas Etapu 0 szczepienia otrzymają m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (m.in. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Polityk Kukiz’15 został zapytany przez PAP, czy zamierza się zaszczepić przeciwko koronawirusowi, stanowczo odpowiedział: „Nie”. „Dopóki nie będzie funduszu odszkodowawczego, który poważnie potraktuje Polaków, to się nie będę szczepił” – dodał.

„Przeczytałem ulotkę Pfizera i oni naprawdę za nic nie odpowiadają, więc ja to przechorowałem i nie ma najmniejszego powodu, dla którego miałbym się szczepić” – powiedział.

Choroba posła Sachajki była też jednym z powodów tego, że dotąd nie zarejestrowano koła Kukiz’15. Piątka posłów, która została wydalona z Koalicji Polskiej, miała sformalizować swoje funkcjonowanie w Sejmie w mijającym tygodniu, ale brakowałoby podpisu właśnie chorego polityka. Sachajko przyznaje, że plan jest taki, aby potrzebne dokumenty złożyć w przedświąteczny wtorek.

„Tak jak wyrzucić nas łatwo było zaocznie PSL-owi, tak dobrze byłoby, gdyby wszyscy mogli się pod deklaracją podpisali i byli tego świadomi” – powiedział poseł.

Koło Kukiz’15 ma tworzyć piątka posłów: Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko, Stanisław Tyszka, Paweł Szramka i Stanisław Żuk. Związana wcześniej z ugrupowaniem posłanka Agnieszka Ścigaj postanowiła pozostać posłanką niezrzeszoną. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk