PolskaWojsko zje wszystko. Żandarmeria zatrzymała lewy biznes mundurowych

Paweł Skutecki18 grudnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała dwóch żołnierzy i czterech pracowników resortu obrony narodowej podejrzanych o przestępstwa korupcyjne – poinformował w piątek rzecznik formacji ppłk Artur Karpienko.

Ppłk Karpienko w komunikacie przesłanym PAP poinformował, że sprawa dotyczy przyjmowania w latach 2013-2020 korzyści majątkowych przez żołnierzy i pracowników MON od przedsiębiorców realizujących dostawy do jednostki znajdującej się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

„Zatrzymani żołnierze od 2013 r. przyjęli od przedsiębiorców korzyści majątkowe w kwocie nie mniejszej niż 200 tys. zł, m.in. za opracowywanie w toku postępowań przetargowych (których wartość przedmiotu zamówienia niejednokrotnie wynosiła kilka milionów złotych) specyfikacji istotnych warunków zamówienia umożliwiających wygranie przetargów oraz zawyżanie kwot zamówień” – podał ppłk Karpienko.

Ponadto przedsiębiorcy, realizując zamówienia, dostarczali produkty o obniżonej jakości i krótkim terminie przydatności do spożycia, których nie mogliby sprzedać na rynku cywilnym. Ppłk Karpienko wskazał, że w celu bezproblemowego odbioru produktów przez zamawiającego przedsiębiorcy przekupywali kierowników kuchni, stołówek i magazynów żywnościowych.

Służby zatrzymały pochodzącą z przestępczej działalności gotówkę w kwocie 160 tys. zł. Zatrzymanym postawiono zarzuty popełnienia przestępstw łapownictwa czynnego i biernego. Podejrzani przyznali się do udziału w procederze.(PAP)

autor: Monika Zdziera

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy × 3 =