PolitykaHołownia przedstawił czterech nowych członków swojego ruchu Polska 2050

Karol Kwiatkowski18 grudnia, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia przedstawił w piątek kolejnych członków swojego Ruchu i Instytutu Strategie 2050. Do Ruchu dołączyli: ekolożka Katarzyna Jagiełło, europeistka Anna Radwan oraz łódzki radny Bartłomiej Dyba-Bojarski; instytut wzmocniła dr ekonomii Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Hołownia zaprezentował nowych członków Polski 2050 na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie. Podkreślał, że chce, aby osoby te były obecne w polityce ze swoją wiedzą i doświadczeniem. Podkreślił, że członkowie Polski 2050 „pochodzą z różnych stron”.

„Jesteśmy nową siłą na scenie politycznej. Nie jesteśmy na niej po to, aby dokonać transferów parlamentarnych i poprzesuwać fotele w Sejmie, tylko, aby do tego zacnego budynku wprowadzić choćby takich wspaniałych ludzi i pokazać, że nowa polityka jest możliwa oraz że tej nowej polityki potrzebujemy” – powiedział Hołownia.

Zapowiedział, że piątkowa konferencja, jest pierwszym z serii „odcinków”, w których będzie pokazywał nowych członków swojego ruchu, zarówno parlamentarzystów jaki i osoby spoza Sejmu i Senatu.

Powstanie ruchu Polska 2050 Hołownia ogłosił w lipcu, gdy jako kandydat w wyborach prezydenckich uzyskał 2 693 397 głosów wyborców (13,87 proc.). Powstało stowarzyszenie Polska 2050 – w skład jego zarządu weszli: Hołownia – jako jego prezes, a także Michał Kobosko, Agnieszka Buczyńska, Adriana Porowska i Miłosława Zagłoba. Powołany został też think-tank Instytut Strategie 2050.

We wrześniu do Polski2050 dołączyła posłanka Hanna Gill-Piątek, która opuściła wówczas klub Lewicy. Na początku listopada złożony został wniosek o rejestrację partii politycznej pod nazwą Polska 2050 Szymona Hołowni. Ogłoszono, że szefem partii zostanie Michał Kobosko. Zapowiedziano już, że partia weźmie udział w wyborach parlamentarnych.(PAP)

 

autor: Monika Zdziera

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć × jeden =