Kosiniak-Kamysz chce zaszczepić siebie i… prezydenta Andrzeja Dudę

Magdalena Targańska18 grudnia, 202035 min

Jeżeli szczepionka na Covid zostanie dopuszczona do obrotu i będzie taka możliwość, od razu idę się szczepić i zachęcam do tego wszystkich; mogę też jechać i zaszczepić pana prezydenta Andrzeja Dudę, bo on miał chyba jakieś wątpliwości do tego – zadeklarował w piątek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL – z zawodu lekarz – był pytany w TVN24, czy się zaszczepi na koronawirusa, jeśli będzie miał taką możliwość.

„Oczywiście, że tak. Będę też robił wszystko, żeby jak najwięcej osób się zaszczepiło. Jest z tym ogromny problem. Nawet dzisiaj prowadziłem rozmowy, bo dzwonią różne osoby, które pytają: +szczepić się+? – do lekarza, do polityka, mówiąc, że tak szybko odkryto tę szczepionkę” – odpowiedział.

Podkreślał, że tak szybko ją opracowano, bo „jeszcze nigdy w historii medycyny współczesnej nie zaangażowano w tak krótkim czasie tak wielu pieniędzy i ośrodków badawczych”. „Nie chodzi o to, jak długo badasz dany lek, tylko na przykład jaką pulę osób przebadasz; tutaj było zrobione wszystko w przyśpieszonym tempie; nigdy świat nie rzucił wszystkich sił po to, by tak szybko odkryć szczepionkę” – podkreślał. Wskazywał, że udało się przebadać lek w kilka miesięcy na takiej liczbie osób, jaką wcześniej badano kilka lat, bo świat zaangażował się w odkrycie szczepionki tak, jak nigdy wcześniej.

„To już nie można wyraźniej powiedzieć: tak, jeżeli agencja europejska, polskie prawo dopuści tę szczepionkę do obrotu w Polsce oczywiście będę jednym z pierwszych i jeśli będzie taka możliwość od razu idę się szczepić, zachęcam do tego wszystkich. Niedopuszczalne są stwierdzenia przedstawicieli rządu o szczepieniach, że się nie będą szczepić, bo to jest narażanie naszych obywateli na niebezpieczeństwo, działanie na szkodę populacji, szkodę społeczeństwa, to jest wstyd, hańba, to jest naprawdę działanie o charakterze głupoty skrajnej” – powiedział szef ludowców.

„Ja powiem więcej: ja jeszcze mogę jechać i zaszczepić pana prezydenta Dudę, bo on miał chyba jakieś wątpliwości do tego i zrobię to jak najszybciej się da, żeby tylko nie siali fake newsów, zwłaszcza rządzący, którzy są odpowiedzialni za te szczepienia” – dodał Kosiniak-Kamysz.

Według niego w szczepienia „trzeba zaangażować też apteki, w których powinna być możliwość szczepień”. Polityk PSL zaznaczył, że tak jest w wielu krajach europejskich, gdzie uruchamia się „nieoczywiste” miejsca, podczas gdy apteki „i tak są miejscem połączonym z medycyną”. „Trzeba uruchomić wszystkie środki i siły, powinien się kościół katolicki w tej sprawie wypowiedzieć, inne związki wyznaniowe, wszyscy politycy; jest gigantyczny niepokój, jest bardzo wiele osób, które nie chcą się szczepić i to nie są tylko antyszczepionkowcy. To w przeważającej części osoby, które mają za mało informacji” – mówił.

Prosił także media, by robiły o szczepionkach programy informacyjne, a nie propagandowe i pokazywały pozytywne skutki szczepienia się. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

3 comments

 • emilia

  18 grudnia, 2020 at 9:19 pm

  Kosiniak Kamysz: „Prosił także media, by robiły o szczepionkach programy informacyjne, a nie propagandowe i pokazywały pozytywne skutki szczepienia się” . Gdyby media zrobiły to co sugeruje p. Kosianiak-Kamysz i rzetelnie przedstawiły fakty i informacje to akcja szczepień byłaby ogromną klęską. Jedynym sposobem do zachęcenie większej liczby obywateli do szczepień jest właśnie uprawianie radosnej propagandy na temat dobrodziejstwa szczepień zgodnie z oczekiwaniami reklamodawców. Zainteresowanych prawdziwą historią szczepień odsyłam do książki A. Kotoka Bezlitosna immunizacja.

  Reply

 • Paweł

  18 grudnia, 2020 at 9:41 pm

  Zaszczep się w ogon tygrysie…

  Reply

 • zdzicho

  19 grudnia, 2020 at 8:08 pm

  A wirus jak to wirus, już zmutował, co cwane żydki od pfizera dużo wcześniej zaplanowały i już na niego czekają ze swoim zajzajerem nazywanym 'szczepionką’. Nie ma to jak dobrze zaplanować i zrealizować. A polskie goje zdychają dziesiątkami tysięcy i nie ma żadnego alarmu z tego powodu.

  60 tysięcy ludzi zmarło w listopadzie, a na Stadionie Narodowym trwa hucpa nad 10 chorymi! I żadnej reakcji debilnych polskich gojów!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk