Ziobro: Uważam, że przemoc – nie tylko rodzinna – powinna być ścigana z urzędu

Karol Kwiatkowski17 grudnia, 20203 min

Uważam, że przemoc – nie tylko rodzinna – powinna być ścigana z urzędu – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Przypomniał przy tym, że jeżeli chodzi o walkę z przemocą, ten rząd zrobił więcej niż jakikolwiek inny.

Ziobro podczas czwartkowej konferencji był pytany, czy każda przemoc domowa powinna być ścigana z urzędu. Szef resortu sprawiedliwości został poproszony o odniesienie się do tego zagadnienia w kontekście słów wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego, którego zdaniem takie rozwiązanie mogłoby zablokować funkcjonowanie organów ścigania.

„Co do zasady uważam, że przemoc – nie tylko rodzinna – powinna być ścigana z urzędu.(…) Jestem przeciwko przemocy” – oświadczył Ziobro. Jak podkreślił, jest zwolennikiem, aby państwo w możliwie szerokim zakresie mogło interweniować, występować zwłaszcza w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z relacją agresor – ofiara, która jest relacją nierównoprawną, nierównomierną”. Jak przykład podał sytuacje, kiedy agresja jest skierowana w stosunku do dzieci lub osób bezradnych.

„Jestem zwolennikiem, gdzie się da, aby takie przestępstwa były ścigane z urzędu” – zadeklarował szef MS. Mówił również o tym, że jak wiele udało się zrobić za rządów Zjednoczonej Prawicy w sprawie ochrony ofiar przemocy. „To my wprowadziliśmy ustawę, która chroni przed przemocą domową i pozwala policji stosować rozwiązania natychmiastowe” – przypomniał. „Jeżeli chodzi o walkę z przemocą, ten rząd zrobił więcej niż jakikolwiek inny” – podkreślił.

„Krótko mówiąc, jeżeli chodzi o przemoc – na tle innych sił politycznych, które są dziś w Sejmie i tak chętnie gardłują za ochroną kobiet, to właśnie środowisko, które reprezentuję zrobiło w tej sprawie więcej niż jakkolwiek inne” – podsumował Ziobro. (PAP)

autorka: Natalia Kamińska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk