Niedzielski: od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową

Karol Kwiatkowski17 grudnia, 202033 min

Same apele to za mało dlatego od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową; zamykamy hotele, także na ruch służbowy oraz stoki narciarskie – ogłosił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef MZ podczas konferencji prasowej zaznaczył, że „same apele nie pomogą, same apele to za mało”. Zwracał jednocześnie uwagę na obostrzenia wprowadzone przez inne kraje Europy, gdzie w wielu z nich wprowadzono lockdown.

„Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową” – ogłosił minister.

Jak dodał, oprócz dotychczasowych obostrzeń, które pozostają w mocy zamknięte zostaną hotele. „Zamykamy hotele również na ruch służbowy. Te wyjątki będą ograniczone naprawdę do minimum, szczególnie w kontekście tego co obserwowaliśmy w ostatnich dniach, kiedy to w internecie można było znaleźć zaproszenia na służbowy wypoczynek w okresie świąt i ferii” – wskazał.

Szef MZ dodał, że zamknięte zostaną też stoki narciarskie – nie będą mogły funkcjonować w okresie od 28 grudnia do 17 stycznia.

„Mam nadzieję, że ta kwarantanna narodowa przygotuje nas do szczepień, które właśnie dzięki tej kwarantannie będą mogły przebiegać w sposób poprawny i osiągnąć duże liczy osób zaszczepionych, by obronić się, by światełko w tunelu stało się coraz wyraźniejsze” – mówił Niedzielski.(PAP)

autor: Rafał Białkowski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 comments

 • Johnfox

  17 grudnia, 2020 at 3:55 pm

  DOŚĆ TEGO FESTIWALU PODDAŃSTWA
  Teraz do nas POLAKÓW należy ostateczna decyzja: CZY CHCEMY ŻYĆ W MASCE, kiedy tylko ktoś to zaleci i NA KOLANACH, gdy ktoś zmarszczy brwi? Czy chcemy kontynuować SENNĄ PODRÓŻ z ryzykiem przebudzenia się w …obozie koncentracyjnym? Ocknijmy się!…i dołączmy do armii ludzi świadomych.! Wszystkie te „tak zwane” nakazywane przez rząd Morawieckiego noszenie masek na twarzy w miejscach publicznych nie jest nawet zgodne z prawem, a ponadto w rzeczywistości stanowi naruszenie KONSTYTUCJI, która wyraźnie stanowi, że nie można tworzyć prawa, które jest przeciwieństwem już istniejących praw.

  Reply

 • Pingback: Wiceminister Zdrowia tłumaczy wprowadzenie kwarantanny narodowej! „Chcemy uniknąć…” – Nasza Polska – internetowy magazyn informacyjny

 • Marcin

  18 grudnia, 2020 at 6:47 am

  „Mam nadzieję, że ta kwarantanna narodowa przygotuje nas do szczepień, które właśnie dzięki tej kwarantannie będą mogły przebiegać w sposób poprawny i osiągnąć duże liczy osób zaszczepionych, by obronić się, by światełko w tunelu stało się coraz wyraźniejsze” – mówił Niedzielski.

  O to chodzi….
  Ultimatum stawia bandyta:
  „Albo szczepienia i posłuszeństwo albo areszt domowy…”
  Bandyctwo w czystej postaci…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk