Kard. Nycz pasterkę w Boże Narodzenie odprawi w sanktuarium św. Faustyny na Woli

Karol Kwiatkowski17 grudnia, 20203 min

Pasterka w sanktuarium św. Faustyny na Woli, msza św. w archikatedrze warszawskiej i spotkanie z ubogimi i Wspólnotą Sant’Egidio – to najbliższe plany kard. Kazimierza Nycza. Pasterkom w Nadarzynie i Słomczynie będą przewodniczyli biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

W tym roku święta Bożego Narodzenia będą obchodzone z uwzględnieniem obostrzeń sanitarnych.

W informacji przekazanej PAP przez biuro prasowe archidiecezji warszawskiej podano, że tradycyjne spotkanie duchowieństwem w wigilię Bożego Narodzenia ze względu na pandemię COVID-19 będzie miało formułę online.

O północy metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz odprawi mszę św. pasterską w noc Bożego Narodzenia w stołecznym sanktuarium św. Faustyny Kowalskiej przy ul. Żytniej. Biskupi pomocniczy będą modlić się w podwarszawskich miejscowościach: bp Rafał Markowski w parafii św. Klemensa w Nadarzynie, a bp Michał Janocha w parafii św. Zygmunta w Słomczynie. Obie msze św. rozpoczną się o północy.

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia kard. Nycz odprawi uroczystą eucharystię o godz. 11.00 w archikatedrze warszawskiej.

Po południu, o godz. 15.00, metropolita warszawski spotka się z ubogimi i bezdomnymi, dla których Wspólnota Sant’Egidio wraz z wolontariuszami, co roku przygotowuje bożonarodzeniowy obiad. W związku z pandemią „+Święta z Ubogimi+ odbędą się w tym roku w formie, dostosowanej do sytuacji epidemicznej, a ciepły obiad będzie na wynos” – zapowiedziano w komunikacie.

„W tym roku nie będziemy mogli usiąść do wspólnego stołu, ale jedno jest pewne – nie rezygnujemy! Świętowanie jest nam potrzebne, zwłaszcza teraz, gdy tak wiele osób doświadcza samotności i trudności materialnych” – podkreślają członkowie warszawskiej Wspólnoty Sant’Egidio. Kard. Nycz weźmie udział w spotkaniu organizowanym przez tę wspólnotę w parafii św. Barbary w Warszawie. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk