PolskaNiedzielski: okres Sylwestra i ferii to kluczowe momenty, które będą skutkowały ewentualną trzecią falą pandemii

Karol Kwiatkowski15 grudnia, 202013 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Okres Sylwestra i ferii to kluczowe momenty, które będą skutkowały ewentualną trzecią falą pandemii – ocenił minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział także, że zarekomenduje surowsze działania w tym okresie w związku z nadużywaniem formy wyjazdów służbowych.

Szef resortu zdrowia zapytany na wtorkowej konferencji poświęconej Narodowemu Programowi Szczepień na Covid-19, czy będą wprowadzone nowe obostrzenia na czas świąt i ferii, odpowiedział, że przede wszystkim trzeba „zdawać sobie sprawę z tego, że okres Sylwestra, okres ferii, to są kluczowe momenty, kluczowe chwile, które będą skutkowały ewentualną trzecią falą pandemii”.

Jak dodał, „to jest o tyle krytyczny moment, że przestrzeganie tych wszystkich obostrzeń, z którymi będziemy mieli do czynienia, będzie miało skutek konkretny, a nieprzestrzeganie – to ryzyko pojawienia się trzeciej fali zdecydowanie zwiększa”.

„Proszę pamiętać też o tym, że szczepienia jeszcze swojego efektu nie osiągną, bo jeszcze na poziomie lutego, o którym mówimy w kontekście trzeciej fali, nie ma możliwości, żeby uzyskać populacyjny efekt odporności” – stwierdził.

Przyznał, że do rządu również docierają sygnały o nadużywaniu formy wyjazdów służbowych – zgodnie z obecnymi obostrzeniami z noclegu w hotelu można skorzystać tylko będąc na wyjeździe służbowym. Takie przykłady – powiedział szef MZ – „każdy z nas może znaleźć w sieci, gdzie różne podmioty w charakterze wyjazdu służbowego zapraszają do spędzenia Sylwestra i ferii”.

„Będę rekomendował tutaj zdecydowanie surowsze działanie – dlatego właśnie, żeby nas obronić przed trzecią falą pandemii, ale o szczegółach poinformujemy państwa w czwartek” – zapowiedział minister zdrowia. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • zdzichol

    15 grudnia, 2020 at 10:08 pm

    Podobno zaczął już grasować kolejny wirus, więc szczepienie szczepieniem, a PiSdemii końca nie widać! Wydaje się, że jedyny ratunek to nie wyszczepienie a wywieszenie PiSu. Na śmierć!

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziesięć + dziewiętnaście =