Niedzielski: okres Sylwestra i ferii to kluczowe momenty, które będą skutkowały ewentualną trzecią falą pandemii

Karol Kwiatkowski15 grudnia, 202013 min

Okres Sylwestra i ferii to kluczowe momenty, które będą skutkowały ewentualną trzecią falą pandemii – ocenił minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział także, że zarekomenduje surowsze działania w tym okresie w związku z nadużywaniem formy wyjazdów służbowych.

Szef resortu zdrowia zapytany na wtorkowej konferencji poświęconej Narodowemu Programowi Szczepień na Covid-19, czy będą wprowadzone nowe obostrzenia na czas świąt i ferii, odpowiedział, że przede wszystkim trzeba „zdawać sobie sprawę z tego, że okres Sylwestra, okres ferii, to są kluczowe momenty, kluczowe chwile, które będą skutkowały ewentualną trzecią falą pandemii”.

Jak dodał, „to jest o tyle krytyczny moment, że przestrzeganie tych wszystkich obostrzeń, z którymi będziemy mieli do czynienia, będzie miało skutek konkretny, a nieprzestrzeganie – to ryzyko pojawienia się trzeciej fali zdecydowanie zwiększa”.

„Proszę pamiętać też o tym, że szczepienia jeszcze swojego efektu nie osiągną, bo jeszcze na poziomie lutego, o którym mówimy w kontekście trzeciej fali, nie ma możliwości, żeby uzyskać populacyjny efekt odporności” – stwierdził.

Przyznał, że do rządu również docierają sygnały o nadużywaniu formy wyjazdów służbowych – zgodnie z obecnymi obostrzeniami z noclegu w hotelu można skorzystać tylko będąc na wyjeździe służbowym. Takie przykłady – powiedział szef MZ – „każdy z nas może znaleźć w sieci, gdzie różne podmioty w charakterze wyjazdu służbowego zapraszają do spędzenia Sylwestra i ferii”.

„Będę rekomendował tutaj zdecydowanie surowsze działanie – dlatego właśnie, żeby nas obronić przed trzecią falą pandemii, ale o szczegółach poinformujemy państwa w czwartek” – zapowiedział minister zdrowia. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • zdzichol

    15 grudnia, 2020 at 10:08 pm

    Podobno zaczął już grasować kolejny wirus, więc szczepienie szczepieniem, a PiSdemii końca nie widać! Wydaje się, że jedyny ratunek to nie wyszczepienie a wywieszenie PiSu. Na śmierć!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk