Puda zachęca do kupowania polskich produktów

Magdalena Targańska14 grudnia, 20203 min

W dobie kryzysu wywołanego koronawirusem, a także przed świętami bądźmy solidarni z rolnikami i kupujmy polskie produkty – zaapelował minister rolnictwa Grzegorz Puda. Podkreślił, że to konsumenci dyktują reguły na wolnym rynku.

Resort rolnictwa w poniedziałek zamieścił na swoim profilu Twitterowym nagranie, w którym szef MRiRW Grzegorz Puda apeluje do kupowania polskich produktów i tym samym wsparcia rodzimych producentów.

„Zaprosiłem was do mojej kuchni, ponieważ chcę państwa zachęcić do bardzo ważnej, zwłaszcza teraz w okresie kryzysu pandemii, akcji pod hasłem +Solidarni z rolnikami+” – podkreślił na nagraniu minister.

Na filmie Puda wyjaśnił, że przygotowuje kanapkę z rodzimych produktów. Wskazał do jej zrobienia można użyć lokalnego chleba, tradycyjnych wędlin i serów.

„Coraz bliżej święta. Mam prośbę postarajcie się państwo, aby na waszym świątecznym stole były potrawy głównie z polskich produktów – świeże, zdrowe i co najważniejsze wasze tradycyjne, lokalne” – zaapelował.

Minister zauważył, że na wolnym rynku to konsument dyktuje reguły. „Bądźmy solidarni z rolnikami i producentami. Kupujmy świadomie. Kupujmy, bo polskie” – zaznaczył Puda. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk