Prezydent: zależy mi, by proces szczepień na Covid-19 przebiegał sprawnie

Magdalena Targańska14 grudnia, 20204 min

Zależy mi, aby proces szczepień przebiegał sprawnie, a podejmowane decyzje były trafne, skuteczne i spotkały się ze zrozumieniem – oświadczył prezydent Andrzej Duda, który w poniedziałek spotkał się m.in. z premierem i ministrem zdrowia ws programu szczepień na Covid-19.

W spotkaniu z prezydentem, które odbyło się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, wzięli udział m.in.: premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Adam Niedzielski, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk i szef BBN Paweł Soloch.

„Przed nami Narodowy Program Szczepień. Dlatego zaprosiłem na spotkanie Premiera Mateusza Morawieckiego i przedstawicieli rządu” – napisał prezydent na Twitterze po spotkaniu.

Duda podkreślił, że zależy mu na tym, aby „proces przebiegał sprawnie, a podejmowane decyzje był trafne, skuteczne i spotykały się ze zrozumieniem”. „Po pierwsze zdrowie Polaków!” – napisał prezydent.

Według przedstawionych w ubiegłym tygodniu założeń, celem Narodowego Programu Szczepień jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. W pierwszej kolejności szczepienia prowadzone mają być wśród pracowników służb medycznych, mieszkańców domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, żołnierzy oraz osób starszych, powyżej 65. roku życia.

Dworczyk zapowiedział po spotkaniu, że w poniedziałek wieczorem rozesłany zostanie do ministrów projekt Narodowego Programu Szczepień i wyraził nadzieję, że we wtorek rząd w formie uchwały przyjmie ten program.(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk