Kanada/ Wylądował transport pierwszych szczepionek na Covid-19

Karol Kwiatkowski14 grudnia, 20202 min

Premier Justin Trudeau w niedzielą wieczorem opublikował na Twitterze zdjęcie szczepionek zabieranych z samolotu. Kanada zatwierdziła w ubiegłą środę szczepionkę wyprodukowaną przez amerykańskiego producenta leków Pfizer i niemiecką firmę BioNTech.

Szczepionki są przeznaczone do 14 miejsc dystrybucji w całym kraju.

Zgodnie z decyzją rządu szczepienia w Kanadzie rozpoczną się w poniedziałek w dwóch domach opieki długoterminowej w prowincji Quebec.

Rząd kanadyjski niedawno zmienił umowę z Pfizer i BioNTech, tak aby w tym miesiącu otrzymać do 249 000 dawek.

Pomimo pojawienia się fiolek ze szczepionkami, Trudeau wezwał Kanadyjczyków do dalszego noszenia masek, unikania zgromadzeń i pobierania rządowej aplikacji, która pozwala użytkownikom dowiedzieć się, czy mieli kontakt z osobami, które uzyskały pozytywny wynik na Covid-19.

„To dobra wiadomość”- powiedział Trudeau – „Ale nasza walka z COVID-19 jeszcze się nie skończyła. Teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy zachować czujność.”

Kanada ma kontrakty z sześcioma innymi producentami szczepionek i obecnie dokonuje przeglądu trzech z nich , w tym jednej z firmy Moderna, która zdaniem kanadyjskich urzędników ds. zdrowia może wkrótce zostać zatwierdzona.

Kanada zamówiła więcej dawek szczepionki niż jest to potrzebne Kanadyjczykom, ale rząd planuje przekazać nadwyżkę uboższym krajom.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk