Jajka, kapusta i świnia pod domem Jarosława Kaczyńskiego

Karol Kwiatkowski13 grudnia, 20203 min

Nocna akcja rolników pod szyldem Agrounii. W pobliżu domu prezesa PiS, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, na Żoliborzu rozrzucono jaja, kapustę, ziemniaki i martwą świnię. 

Akcja niedaleko domu Kaczyńskiego rozpoczęła się po północy z z soboty na niedzielę. Protestujący pokazywali akcję w mediach społecznościowych.

– Takie mamy podziękowanie dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego za to, że nie dba o polskich rolników – tłumaczył lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Mówił o wyzysku rolników, o tym że rolnicy sprzedają jajka za 15 groszy, podczas gdy w sklepach potrafią kosztować ponad złotówkę. Wskazał, że bardzo podobnie jest z warzywami.

– Sprzedaż nie idzie, wszystko poniżej kosztów produkcji, rząd nic z tym nie robi – mówił rolnik uczestniczący w proteście.

– To żadne wyrzucanie żywności. Rolnicy i tak to wyrzucają, bo takie rzeczy się dzieją. Niestety. Nie mają, gdzie sprzedać tej kapusty – zapewniał lider Agrounii i zapowiedział, że rolnicy będą wracać pod dom wicepremiera.  – Nie chcą nas widzieć, to zobaczą te problemy pod swoimi domami – mówił w kontekście oczekiwanych przez Agrounię rozmów z rządem.

 


 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk