PolitykaZagranicaJanez Jansza odpowiada na tweeta finansisty George’a Sorosa

Magdalena Targańska11 grudnia, 202012 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Proszę, trzymaj się z dala od Unii Europejskiej i Europy – napisał w piątek na Twitterze premier Słowienii Janez Jansza, odpowiadając na tweeta finansisty George’a Sorosa w sprawie porozumienia UE dotyczącego budżetu.

„Proszę, trzymaj się z dala od UE i Europy. Twoje brudne pieniądze dla tak zwanych NGO to największe źródło konfliktów na kontynencie, które niszczy zaufanie wśród ludzi i demokracji” – napisał premier Słowenii.”Już wystarczy brexit. UE potrzebuje odbudowy i stabilności. Kanclerz (Niemiec Angela) Merkel zrobiła dobrą robotę” – dodał.W ten sposób Jansza odpowiedział na tweeta Sorosa, w którym miliarder ocenił, że „Węgry i Polska bezczelnie zagrażają fundamentalnym wartościom UE”. „Kompromis w sprawie budżetu, który UE osiągnęła z tymi dwoma krajami, odzwierciedla mylną wiarę w to, że to zagrożenie można wyeliminować myśleniem życzeniowym” – stwierdził Soros na Twitterze zamieszczając link do tekstu swojego autorstwa na łamach portalu Project Syndicate, którego jest sponsorem.

W tekście finansista wyraża opinię, że „kanclerz Angela Merkel poddała się szantażowi Polski i Węgier, a zawarty w Brukseli kompromis w sprawie praworządności jest najgorszym z możliwych”.(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Jeden Komentarz

  • jakub

    11 grudnia, 2020 at 8:18 pm

    o jaka niespodzianka. czyli sa jeszcze rozsądni ludzi Europie.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwa × dwa =