Narodowy Program Szczepień – co jest w projekcie?

Karol Kwiatkowski11 grudnia, 202014 min

Projekt Rady Ministrów  pt. „Narodowy program szczepień przeciw COVID-19” opublikowano na stronach rządowych. Co jest w projekcie? Czy są jakieś kontrowersje?

Dokument składa się z dziewięciu rozdziałów opisujących m.in. skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek, proces zakupów i finansowanie, dystrybucję i logistykę, zalecenia medyczne i organizację punktów szczepień, a także kolejność szczepień.

Do 12 grudnia do godz. 10:00 można zgłaszać uwagi do projektu. 15 grudnia rząd planuje przyjąć gotową strategię.

Projekt przewiduje między innymi, że przyjęcie szczepionki będzie potwierdzone przez specjalny system i umożliwi weryfikację zaszczepienia (m. in. za pomocą kodu QR, który pozwoli szybko potwierdzić odbyte szczepienie).

„Przyjęcie szczepionki będzie potwierdzony przez specjalny system i będzie umożliwiał weryfikację zaszczepienia (m.in. kod QR, który pozwoli szybko potwierdzić odbyte szczepienie). Radykalnie ogranicza ono możliwość zachorowania i transmisji wirusa SARS-CoV-2. W związku z tym, osoby zaszczepione będą mogły bez dodatkowych testów korzystać z usług zdrowotnych w publicznej służbie zdrowia, a także nie będą uwzględniane w limitach dotyczących spotkań towarzyskich. Nie będzie także potrzeby odbywania kwarantanny przez zaszczepionych w wypadku kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem. Rząd po zatwierdzeniu charakterystyk produktów leczniczych szczepionek we współpracy z Radą Medyczną rozważy możliwość wprowadzenia kolejnych rozwiązań zwalniających z zasad bezpieczeństwa dla osób zaszczepionych i opublikuje je w formie rozporządzenia.” – czytamy w projekcie.

Czyli co? Według projektu Polacy, którzy się dobrowolnie nie zaszczepią będą objęte limitami dotyczącymi spotkań towarzyskich, osoby zaszczepione nie. Niezaszczepione osoby będą musiały odbywać kwarantanny po kontakcie z „zakażonym”, wykonywać testy przed wizytą u lekarza oraz najprawdopodobniej nosić maseczki.

Projekt zakłada, że szczepienia będą dobrowolne i darmowe. Czy dobrowolne? Odpowiedź jest powyżej i dzielenie Polaków na lepszych – zaszczepionych i gorszych – niezaszczepionych. Czy darmowe? NIE! Najwyżej bezpłatne dla poszczególnych osób, ale na pewno nie darmowe. NPS będzie kosztował miliardy złotych. Miliardy wyciągnmietych z kieszeni podatników lub miliardy te powiększą dziurę budżetową.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • zdzichol

  11 grudnia, 2020 at 8:14 pm

  Mamy tu do czynienia z takim samym żydowskim mykiem jak we frazie 'polskie obozy’ czy w nazwie 'Naczelny Rabin Polski’!

  Ten program NIE JEST NARODOWY!

  To program żydowskiego okupanta jak wyszczepić polskie bydło tak, żeby wyzdychało! Zwracam uwagę, że na okupancie nie robi żadnego wrażenia śmierć 13 tysięcy osób w listopadzie i żaden żyddojczecajtung nawet się nie zająknął na ten temat!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk