Schreiber: Marzący o Polexicie są zmartwieni

Paweł Skutecki10 grudnia, 20202 min

PO i wszyscy, którzy histeryzowali, bo Polska ostro negocjowała grożąc wetem, muszą być skonfundowani – ocenił minister w KPRM Łukasz Schreiber. Jego zdaniem, Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki udowodnili, że „nie ma w polskiej polityce ludzi, którzy graliby z nimi w tej samej lidze”.

Na szczycie UE w Brukseli doszło do porozumienia przywódców unijnych ws. budżetu UE i funduszu odbudowy. Premier Mateusz Morawiecki w swoim wpisie na Facebooku podkreślił, że w wyniku porozumienia mechanizm warunkowości został ograniczony precyzyjnymi kryteriami, a konkluzje blokują możliwość zmiany tych zasad w przyszłości „wbrew Polsce”. Dodał, że Komisja Europejska będzie zobowiązana do stosowania kryteriów dokładnie odpowiadających konkluzjom Rady Europejskiej.

„PO i wszyscy, którzy histeryzowali, ponieważ Polska ostro negocjowała grożąc wetem, muszą być skonfundowani. Zmartwieni też marzący o POLexit. Jeszcze raz premierzy Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki udowodnili, że nie ma dziś w polskiej polityce ludzi, którzy graliby z nimi w tej samej lidze” – napisał Schreiber na Twitterze. (PAP)

autor: Aleksandra Rebelińska

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk