Orban: osiągnęliśmy nasze cele

Karol Kwiatkowski10 grudnia, 20203 min

Osiągnęliśmy nasze cele, ale przed nami szerszy horyzont, chodzi o jedność Unii Europejskiej – powiedział premier Węgier Viktor Orban. Zaznaczył, że pytanie brzmiało, „gdzie jest centrum władzy w UE – czy są nim instytucje czy kraje członkowskie. „Dziś mamy dowód, że UE to wspólnota krajów” – dodał.

Szef węgierskiego rządu wystąpił w czwartek w Brukseli na konferencji prasowej w przerwie unijnego szczytu wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim.

„Zawsze jestem szczęśliwy, gdy mogę walczyć po stronie Polaków, dlatego bardzo się cieszę – i to jest świetne uczucie – kiedy osiągamy to, co dzisiaj udało nam się osiągnąć” – oświadczył Orban.

„Osiągnęliśmy nasze cele, które postawiliśmy sobie kilka miesięcy temu, ale przed nami szerszy horyzont. Chodzi nam przede wszystkim o jedność Unii Europejskiej. Ta walka nie dotyczyła tylko pieniędzy i konkretnych zapisów, ale przyszłości UE” – podkreślił Orban.

Zaznaczył, że pytanie brzmiało, „gdzie jest centrum władzy w Unii Europejskiej – czy to są instytucje Unii – Komisja Europejska czy Parlament Europejski – czy kraje członkowskie”. „Dzisiaj mamy dowód, że UE to wspólnota krajów. Będziemy tego bronić, bo Unia to związek państw i rządów wybranych przez ludzi. Bardzo jasno to pokazaliśmy” – powiedział.

„Walczyliśmy o nasze prawa. Udało nam się oprzeć szantażowi” – dodał premier Węgier. (PAP)

autor: Marzena Kozłowska, Mateusz Roszak

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk