Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej zapowiada wzywanie na przesłuchania lekarzy sceptycznych wobec szczepionki na koronawirusa

Karol Kwiatkowski10 grudnia, 202023 min

My wszyscy tych lekarzy w tej chwili, będziemy, brzydkie słowo użyję, przesłuchiwać, czy wzywać do wyjaśnień ich (lekarzy sceptycznych wobec szczepionki – red.) postawy, przed organy odpowiedzialności zawodowej. – powiedział prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, prof. Andrzej Matyja, podczas wtorkowego posiedzenia senackiej komisji zdrowia.

Matyja na senackiej komisji zdrowia zapowiedział przesłuchiwanie lekarzy, którzy są sceptyczni wobec nowych szczepionek przeciwko COVID-19 i chce wykorzystać celebrytów, którzy „nie mają żadnej wiedzy” do zachęcania do szczepień.

– Trzeba angażować celebrytów, ludzi z pierwszych stron gazet. Oni nie mają żadnej wiedzy, ale oni mają większy wpływ, niż mowa niejednego znawcy, profesora – powiedział prezes NIL -Coraz więcej pojawia się w mediach sceptyków co do szczepień. Na tej liście są także lekarze, żebyście państwo mieli świadomość. My wszyscy tych lekarzy w tej chwili, będziemy, brzydkie słowo użyję, przesłuchiwać, czy wzywać do wyjaśnień ich postawy, przed organy odpowiedzialności zawodowej. – zapowiedział Matyja.

Opowiedział Matyji Adam Niedzielski, minister zdrowia: „Wyrazy szacunku i podziękowania  za to, że NIL prezentuje taką nieugiętą postawę wobec kołtuństwa, bo tego chyba inaczej nie można nazwać, prezentowanego niestety również przez lekarzy. To kołtuństwo trzeba interpretować tak, jak pierwotne znaczenie tego słowa, czyli wiara w przesądy i zabobony, która niestety przebija przez poglądy prezentowane w internecie i dbałością o standard zawodowy jest dokładnie to, co robi Izba Lekarska. Czyli wyciąganie takich wypowiedzi i negowanie. Bo to jest również pewien standard bezpieczeństwa pacjenta, żeby takie poglądy, takie punkty widzenia, nie wypełniały pewnej próżni, która powstaje na skutek braku edukacji.”

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • jakub

  10 grudnia, 2020 at 6:59 pm

  niech przesłuchają szwajcarski rząd i specjalistów, którzy doradzają Szwajcarom. Zapytaj Panie Doktorze tych „nieuków” dlaczego nie zgodzili się szczepić Szwajcarów.

  • Xtt

   10 grudnia, 2020 at 10:36 pm

   Trafione w sedno.
   Z nas niestety robią bydło do testowania i co najgorsze są matoły które nie widzą w tym problemu.

Leave a Reply

Koszyk