WHO: nie przytulajcie się na Święta

Karol Kwiatkowski8 grudnia, 20203 min

Światowa Organizacja Zdrowia ma przesłanie na okres świąteczny: nie przytulajcie się.

Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, szef WHO ds. sytuacji kryzysowych powiedział w poniedziałek, że „szokujący” wskaźnik przypadków i zgonów COVID-19, szczególnie w USA, oznacza, że ​​ludzie nie powinni w tym roku zbytnio zbliżać się do swoich bliskich.

„Epidemia w USA daje nam szkołę. To jest powszechne ”- powiedział dr Michael Ryan. „Szczerze mówiąc, szokujące jest, gdy w Stanach Zjednoczonych umiera jedna lub dwie osoby na minutę, w kraju o wspaniałym, silnym systemie opieki zdrowotnej (i) niesamowitych możliwościach technologicznych” – powiedział. Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa do tej pory w kraju odnotowano ponad 280 000 zgonów z powodu koronawirusa.

Ryan odpowiadał na pytanie podczas konferencji prasowej, czy uściski można uznać za „bliski kontakt” – co generalnie odradza agencja zdrowia ONZ w obszarach o wysokiej transmisji koronawirusa.

Maria Van Kerkhove, kierownik techniczny WHO ds. COVID-19, powiedziała, że ​​większość transmisji ma miejsce wśród osób, które spędzają razem dużo czasu, dzieląc posiłki i miejsca w pomieszczeniach, w miejscach pracy lub domach – ale czasami trudno jest „rozszyfrować”, jak dokładnie wirus był rozpowszechniany.

Ryan dodał: „To straszna rzecz, pomyśleć, że będziemy tutaj jako Światowa Organizacja Zdrowia, która mówi ludziom: Nie przytulajcie się. To straszne”.

„Taka jest teraz brutalna rzeczywistość w miejscach takich jak Stany Zjednoczone” – powiedział.

W listopadzie dyrektor medyczny Wielkiej Brytanii, Chris Whitty, powiedział także Brytyjczykom, że nie powinni przytulać ani całować swoich starszych krewnych podczas tegorocznego sezonu świątecznego, „jeśli chcesz, aby przeżyli, aby ponownie zostali przytuleni”.

Źródło: Time.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk