Rolnikom z Agrounii grozi do roku więzienia za znieważenie posła z PiS

Paweł Skutecki6 grudnia, 202015 min

Policjanci zatrzymali trzech sprawców znieważenia posła Tomasza Ławniczaka. Wszyscy usłyszeli zarzuty – poinformowała w niedzielę PAP rzecznik prasowy kaliskiej policji mł. asp. Małgorzata Michaś.

W sobotę ostrowska policja zatrzymała trzech rolników, którzy – zdaniem parlamentarzysty PiS Tomasza Ławniczaka – mieli wywiesić banery z hasłami nawołującymi do tego, aby poseł oddał 40 tysięcy złotych za ochronę jego domu przez policję.Banery z hasłami: „Ławniczak oddaj 40 tysięcy za nieskuteczną ochronę policji” zawieszono na jednym z wiaduktów oraz na dwóch znakach drogowych w Nowych Skalmierzycach k. Kalisza.Zdaniem przedstawicieli Agrounii banery zawisły, ponieważ policjanci byli widziani pod posesją Tomasza Ławniczaka po rozpoczęciu przez rolników akcji rozrzucania obornika pod domami tych posłów, którzy zagłosowali za tzw. „Piątką dla zwierząt”.

Do sprawy odniosła się Agrounia na swoim oficjalnym profilu:

Co teraz pośle zrobisz?
Będziesz chciał ukarania rolników bo powiesili kilka banerów i nazwali cię zdrajcą? (…) A może powie pan jak to było ze sprzątaniem wywalonego obornika pod pana posesją? Prawdą jest, że na pana polecenie zbierali go policjanci, którzy mieli w czasie służby pilnować pana posesji?? Podobno dał im pan taczkę i trochę narzędzi, oczywiście poza reprymendą..
Tak wygląda Polska powiatowa, tak wygląda prowincja. Lokalni posłowie niczym oligarchowie na Ukrainie. I ktoś się jeszcze dziwi, że społeczeństwo jest zastraszone?
Czy ktoś powie, że to nie jest reżim??

Po zatrzymaniu mężczyzn w sobotę pod budynek policji w Ostrowie Wlkp. przyjechało 30 rolników, który zablokowali policyjny parking i domagali się wypuszczenia kolegów.

„W tej sytuacji mamy ewidentne zastraszanie rolników. Chcą pokazać, że jeśli jednego, dwóch czy trzech przymkną, to inni zaczną się bać. Rolnicy nie odpuszczą. Pan Tomasz Ławniczak był pilnowany przez 42 dni. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Kiedy wyszło rozporządzenie o pilnowaniu cmentarzy, w Skalmierzycach nie pilnowali cmentarzy. Nadal pilnowali posła” – powiedział Mateusz Kacperkiewicz w nagraniu na fanpage’u Agrounii.

Do komendy na rozmowy z rolnikami przyjechał zastępca komendanta policji w Ostrowie Wlkp. Krystian Łapiński.

Protestujący rozeszli się po deklaracji wypuszczenia zatrzymanych jeszcze w sobotę, a nie – jak wcześniej zapowiadano – w niedzielne przedpołudnie.

Trzech rolników usłyszało zarzuty dotyczące znieważenia posła jako funkcjonariusza publicznego.

„Dwóch mężczyzn przyznało się; trzeci nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. Sprawę będzie rozpatrywał sąd w Ostrowie Wlkp.” – powiedziała PAP mł. asp. Małgorzata Michaś z ostrowskiej komendy policji.

Mężczyznom grozi do roku więzienia.

(PAP) (pas)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

  • zdzichol

    6 grudnia, 2020 at 3:03 pm

    Jeśli znieważali w obronie uboju rytualnego, to można znieważać a nawet należy i żaden sąd nic im za to nie zrobi.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk