PolskaProf. Gut: szczepionka jest dobra i nie powinna dawać żadnych zagrożeń

Karol Kwiatkowski6 grudnia, 202012 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Szczepionka jako taka wydaje się być naprawdę dobra. Teoretycznie nie powinna dawać żadnych zagrożeń – powiedział o szczepionce przeciwko COVID-19 w sobotę w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.

Gut wspomniał też o tzw. „paszporcie odporności”: wiadomo, że każdy zaszczepiony będzie rejestrowany i na pewno każdy szczepiony będzie usiłował pokazać wszystkim, że jest zaszczepiony, chociażby z tego powodu, żeby uniknąć pewnych nieprzyjemności.

Wyraził też swoje zdanie o ludziach sceptycznie nastawionych do nowej szczepionki: zamiast szukać informacji, ludzie szukają sensacji – i dodał – część osób jest już dobrze uodporniona, zaszczepiona przeciwko wiedzy.

Profesor powiedział również, że przede wszystkim należy zabezpieczyć tych, którzy są najbardziej narażeni albo ze względu na wykonywany zawód, czyli praktycznie przymus kontaktu z wirusem, albo ze względu na to, że należą do grupy wysokiego ryzyk.

Gut stwierdził, że szczepionka nie chroni przed zakażeniem, chroni przed chorobą – i dodał – szczepionka jako taka wydaje się być naprawdę dobra. Teoretycznie nie powinna dawać żadnych zagrożeń – posumował.

Wyraził też swoje zdanie o różnicach w nowych szczepionkach: Pierwsza to jest ta teoretycznie najlepsza z nich, ale najmniej znana, czyli Messenger RNA, ta wymaga niezwykle sprawnego łańcucha logistycznego, ze względu na temperaturę, tam można za dużo stracić.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • Leszek

    18 grudnia, 2020 at 1:53 pm

    Za pieniądze…

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

12 − cztery =