Lewica chce przymusu szczepień przeciwko COVID-19

Karol Kwiatkowski6 grudnia, 202032 min

– Szczepienie przeciwko Covid-19 powinno być w zakresie szczepień obowiązkowych – powiedziała w programie „Śniadanie w Polsat News” posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska.

„W poniedziałek przedstawimy do konsultacji strategię programu szczepień, w której będziemy dyskutować bardzo szeroko z różnymi instytucjami, ze środowiskami medycznymi – ale nie tylko – dalsze etapy szczepienia” – powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk w piątek.

– Szczepienie przeciwko Covid-19 powinno być w zakresie szczepień obowiązkowych – powiedziała w programie „Śniadanie w Polsat News” Anna Maria Żukowska (Lewica). – Szczepienia są od kilkuset lat skuteczną metodą walczenia wirusami, zarazami – przypomniała.

Prowadzący program „Śniadanie w Polsat News” Piotr Witwicki zapytał swoich gości czy zamierzają się szczepić przeciwko Covid-19.

Jedną z osób, które potwierdziły była Anna Maria Żukowska (Lewica). Według niej potrzebne są zachęty dla społeczeństwa w tym temacie.

– Ze strony osób publicznych, ze strony artystów, sportowców. Powinni do tego również przekonywać odpowiedzialni politycy – powiedziała. – W porównaniu z Niemcami, gdzie jest 70 proc. osób zaszczepionych co roku na grypę, w Polsce jest to tylko 4 proc. Obawiam się, że przy tej dobrowolności nie uda się stworzyć takiej ochrony, bariery, liczby ludzi wyszczepionych, żeby zatrzymać wirusa – dodała.

Źródło: PAP i Polsat News.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 comments

 • zdzichol

  6 grudnia, 2020 at 3:06 pm

  Świetny pomysł, obowiązkowe szczepienia dla lewicy. W gminnych ośrodkach zdrowia.

  Reply

 • niki

  6 grudnia, 2020 at 5:23 pm

  Na pierwszy rzut szczepień powinni pójść posłowie i senatorowie wraz z rodzinami.
  Jak pojawia się jakieś NOP to trudno, rozpiszemy nowe wybory.

  Reply

 • Glenn

  6 grudnia, 2020 at 8:34 pm

  70% Niemców szczepi się na grypę i mimo to grypa nie została wyeliminowana. Jakim cudem? Czyżby szczepionki nie pomagały?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk