Premier: w walce z pandemią popełniamy błędy, ale staramy się na tych błędach uczyć

Magdalena Targańska2 grudnia, 202012 min

W walce z pandemią koronawirusa popełniamy błędy, ale staramy się na tych błędach uczyć – zapewnił premier Mateusz Morawiecki odpowiadając na pytania internautów podczas środowej sesji Q&A na Facebooku.

Morawiecki został zapytany o błędy, jakie popełnił rząd w walce z pandemią koronawirusa. „Generalnie oczywiście, że popełnialiśmy błędy i muszę z pokorą powiedzieć, że zapewne będą się one zdarzać w przyszłości, ale staramy się na tych błędach uczyć” – odpowiedział premier.

Jako przykład błędu popełnionego przez rząd w walce z pandemią, Morawiecki wymienił decyzję związaną z zamknięciem cmentarzy tuż przed 1 listopada.

„Można było spróbować przewidzieć gwałtowny przyrost (zakażeń – PAP) na tydzień przed zamknięciem cmentarzy, bo zamknąć cmentarze na dwa lub trzy dni wcześniej, to efekt byłby bardzo podobny. Bardzo wielu ludzi pojechałoby na cmentarze w dniach poprzedzających dzień zamknięcia, ale można było – może tutaj zabrakło nam wyobraźni – zamknąć, czy poinformować o tym dwa tygodnie wcześniej” – powiedział Morawiecki.

„Tylko dwa tygodnie wcześniej cały czas jeszcze żyliśmy nadzieją, i takie informacje otrzymywaliśmy od naszych doradców, ekspertów, analityków, epidemiologów, że może te cmentarze będą mogły być otwarte. Więc tutaj to pewnie mogliśmy zmienić” – powiedział premier.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk