WHO grozi trzecią falą „epidemii”

Agnieszka Malinowska23 listopada, 20202 min

Epidemia” koronawirusa na świecie utrzymuje się już od jakiegoś czasu. Przez wiele miesięcy pojawia się wiele opinii na temat COVID-19. Tym razem po raz kolejny wypowiedział się David Nabarro ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Według niego Europa w zły sposób przygotowała się do drugiej fali epidemii. Stwierdził także, że te przygotowania są niewystarczające. Z tego też powodu Europie grozi trzecia fala epidemii.

Europejska reakcja była niewystarczająca. Stracili okazję do zbudowania niezbędnej infrastruktury w miesiącach letnich, po opanowaniu pierwszej fali. A teraz mają drugą falę. Jeśli teraz nie zbudują niezbędnej infrastruktury, trzecią falę będą mieli na początku przyszłego roku”
-powiedział.

Żeby było jeszcze absurdalniej za przykład podał Szwajcarię, która pozwoliła swoim obywatelom jeździć na nartach (!!!)

Co ciekawe pochwalił kraje Azji. Jak stwierdził kraje te bardzo dobrze walczą z pandemia.

„Ludzie są zaangażowani, podejmują działania pomagające zmniejszyć transmisję wirusa. Trzymają dystans, noszą maski, izolują się, gdy są chorzy, myją ręce, chronią grupy najbardziej narażone”
-przekonywał.

Co sądzicie na temat jego słów?

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk