PolskaPolicja usuwa protestujących spod MEN-u

Paweł Skutecki23 listopada, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Policja próbuje usuwać protestujących spod MEN-u, którzy zebrali się tam w ramach protestu pod hasłem „Wolna aborcja i wolna edukacja!”

Policja, która jest na miejscu demonstracji próbuje usuwać protestujących. Jak informuje obecna na miejscu reporterka PAP, wzdłuż Alei Szucha od placu na Rozdrożu ustawione są wozy policyjne. „Przejazd jest, ale nieco utrudniony” – wynika z jej relacji. Ruch przywrócono na jednym pasie. Ponadto emitowany jest z radiowozu komunikat z apelem o opuszczenie tego miejsca z uwagi na stan epidemii.

Policja odgrodziła gmach resortu edukacji kordonem od ulicy, funkcjonariusze legitymują i spisują pojedynczych uczestników manifestacji.

„+Wolna aborcja i wolna edukacja!+. Pod tymi hasłami trwa protest pod Ministerstwem Edukacji Narodowej. Studentki zablokowały bramę wjazdową na teren ministerstwa, przykuwając się do niej. To gest solidarności z nauczycielkami, nauczycielami oraz instytucjami naukowymi, którym minister Czarnek grozi represjami za wsparcie Strajku Kobiet” – przekazali organizatorzy poniedziałkowego protestu pod MEN. (PAP)

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć × 1 =