Koronawirus w Polsce. Kolejna branża ma spory problem!

Agnieszka Malinowska23 listopada, 20202 min

Jakiś czas temu polski rząd wprowadził sporą ilość obostrzeń. Wszystko przez rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Druga fala pandemii mocno zaszkodziła wielu branżom, w tym branżom kwiatowym. Jak się okazuje żadna pomoc nie została jeszcze wypłacona. 

Z powodu rzekomej epidemii koronawirusa w Polsce ucierpiało wiele branż – w tym ogrodnicy. Jak się okazuje ogrodnicy zaliczeni zostali do branży rolnej. Dlatego też obejmuje ich program „Pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID -19.” Warto nadmienić jednak, iż na razie żadna pomoc nie została jeszcze wypłacona.

Pomimo, że po zamknięciu cmentarzy w listopadzie MRiRW ogłosiło, że wesprze producentów oraz handlowców tj. chryzantem doniczkowych i ciętych nie oznacza to, iż ogrodnicy w 100% odrobili straty.

Co zrobić, aby  wszystko wróciło do normy? Nie wprowadzać jeszcze większych obostrzeń i pozwolić ogrodnikom handlować ich towarem.

Aby sytuacja wróciła do normy potrzebujemy tylko jednej rzeczy. Muszą zniknąć pandemiczne obostrzenia tak, abyśmy mogli bez przeszkód sprzedawać swój towar

-taką opinię wyraziła Anna Osiecka ekspert ds. kwiatów z ramienia Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych.

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk