PolskaWiadomościKoronawirus w Polsce. Kolejna branża ma spory problem!

Agnieszka Malinowska23 listopada, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Jakiś czas temu polski rząd wprowadził sporą ilość obostrzeń. Wszystko przez rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Druga fala pandemii mocno zaszkodziła wielu branżom, w tym branżom kwiatowym. Jak się okazuje żadna pomoc nie została jeszcze wypłacona. 

Z powodu rzekomej epidemii koronawirusa w Polsce ucierpiało wiele branż – w tym ogrodnicy. Jak się okazuje ogrodnicy zaliczeni zostali do branży rolnej. Dlatego też obejmuje ich program „Pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID -19.” Warto nadmienić jednak, iż na razie żadna pomoc nie została jeszcze wypłacona.

Pomimo, że po zamknięciu cmentarzy w listopadzie MRiRW ogłosiło, że wesprze producentów oraz handlowców tj. chryzantem doniczkowych i ciętych nie oznacza to, iż ogrodnicy w 100% odrobili straty.

Co zrobić, aby  wszystko wróciło do normy? Nie wprowadzać jeszcze większych obostrzeń i pozwolić ogrodnikom handlować ich towarem.

Aby sytuacja wróciła do normy potrzebujemy tylko jednej rzeczy. Muszą zniknąć pandemiczne obostrzenia tak, abyśmy mogli bez przeszkód sprzedawać swój towar

-taką opinię wyraziła Anna Osiecka ekspert ds. kwiatów z ramienia Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych.

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

17 − czternaście =