ZagranicaWybiją tysiąc francuskich norek, bo jedna z nich miała… koronawirusa

Paweł Skutecki Paweł Skutecki22 listopada, 202011 min

U jednej z norek na fermie we francuskim departamencie Eure-et-Loir potwierdzono zakażenie koronawirusem. Tysiąc zwierząt z tego gospodarstwa zostanie wybitych – poinformowało w niedzielę ministerstwo rolnictwa.

Przypadki Covid-19 potwierdzono wcześniej na fermach norek w innych europejskich państwach, m.in. w Szwecji, Grecji i Holandii. W Danii wykryto także nową mutację koronawirusa. Tam wybitych zostanie ok. 17 mln norek.

Francja zaczęła przeprowadzać testy na obecność koronawirusa na czterech znajdujących się w tym kraju fermach norek w połowie listopada.

„Na tym etapie testy wykazały, że wirus jest obecny na fermie w Eure-et-Loir” – poinformowało ministerstwo rolnictwa, dodając, że na drugiej fermie nie stwierdzono obecności koronawirusa. „W ostatnich dwóch gospodarstwach nadal trwają testy, a wyniki są spodziewane w ciągu tygodnia” – podał resort. (PAP)

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Jeden Komentarz

 • Avatar
  zdzichol

  23 listopada, 2020 at 12:10 pm

  Spokojnie, w Nigerii okazało się, że papaje też mają covida i całą plantację wycięto do gruntu!

  … nieee, zaraz, nie wycięto, tylko prezydent tego kraju, ciemny jak murzyn w tunelu, powiedział, że mogą se te testy w czarną … dziurę wsadzić!

  Ciekawe czy nie mogą tych norek zaszczepić i jeśli nie to dlaczego? Bo by padły!? A co zrobią ze Szwedami?

  No a na Białoruś to chyba wkrótce NATO uderzy, c’nie? Co to, jaja se robią z całego zakażonego świata!?

  Chinole i ruskie chyba koziołki fikają ze śmiechu jak widzą co parchy wyprawiają z gojami. Wystarczy jedno pokolenie i весь мир sam im wpadnie w łapy. Ciekawe jak się podzielą.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

12 + nine =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl