Ekspert ds. epidemii skrytykował plan rządu. Padły mocne słowa!

Agnieszka Malinowska22 listopada, 202012 min

Przez wiele miesięcy podczas rzekomej epidemii koronawirusa w Polsce rząd wprowadził już naprawdę wiele obostrzeń. Teraz ma nowy plan, który został ostro skrytykowany przez eksperta ds. epidemii. Padły mocne słowa!

Wczoraj rząd ogłosił swój nowy plan. Na Śląsku, na Podkarpaciu i w Małopolsce planuje przeprowadzić testy przesiewowe na COVID-19. W najnowszym wywiadzie ekspert ds epidemii dr Paweł Grzesiowski skrytykował ten pomysł twierdząc, iż testy przesiewowe to nic innego jak „wyrzucanie pieniędzy na szukanie pacjentów bezobjawowych.”

Jego zdaniem jeżeli użyjemy testów genowych nie ma to żadnego sensu. Sądzi jednak, że jeżeli testy byłyby powtarzane co 72 godziny wtedy miałby to sens.

Ma to sens, jeśli będziemy go (test – przyp. red.) powtarzać co 72 godziny, żeby się upewnić, czy nie był robiony w fazie bez objawów

-zaznaczył.

Przekonywał także, że testy takie mają sens jedynie w małych grupkach.

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

One comment

  • zdzichol

    23 listopada, 2020 at 12:40 pm

    A co tam w Szwecji, jeszcze się broni?

    Sama się podda czy będzie musiało wkroczyć NATO?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk