Obowiązki Pinkasa przejął Krzysztof Saczka

Karol Kwiatkowski20 listopada, 202014 min

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Premier Mateusz Morawiecki ją przyjął. Obowiązki GIS będzie wykonywał dotychczasowy zastępca szefa inspekcji – Krzysztof Saczka.

Pinkas poinformował w oświadczeniu, że zmuszony jest zrezygnować z pełnienia funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego ze względu na gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia i konieczność podjęcia leczenia.

„Decyzję o złożeniu dymisji podjąłem z ciężkim sercem. Uznałem, że wypełnianie powierzonej mi misji z pełnym oddaniem i poświęceniem nie jest w tej sytuacji możliwe” – przekazał Pinkas.

W oświadczeniu skierowanym m.in. do współpracowników Pinkas podziękował za dwa lata wspólnej, intensywnej i pełnej zaangażowania współpracy.

„Obejmując urząd miałem marzenia o przeprowadzeniu wielu nowatorskich zmian, które uczyniłyby naszą pracę lepszą, skuteczniejszą i bardziej innowacyjną w służbie zdrowia publicznego. Ich wprowadzenie w życie nie zawsze okazywało się łatwe czy możliwe” – napisał dotychczasowy szef GIS.

Wskazał, że ostatnie miesiące zdominowane zostały przez pandemię. „Spadło na nas wiele dodatkowych i trudnych obowiązków. Ale to doświadczenie pokazało, że wobec wielkich wyzwań zdrowotnych udało nam się stanąć w jednym szeregu. Jestem przekonany, że jest to dla nas bezcenny sprawdzian. Nasza instytucja po raz kolejny okazała się być kluczowym filarem w ochronie zdrowia. Dziś jesteśmy już w innym miejscu niż kilka miesięcy temu, lepiej przygotowani do kolejnych wyzwań” – ocenił Pinkas.

Za szefowanie inspekcji Pinkasowi podziękował w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. „Dziękuję ministrowi Jarosławowi Pinkasowi za ponad dwa lata służby na rzecz państwa jako Główny Inspektor Sanitarny. Dziękuję za trud pracy w dobie epidemii i zapoczątkowanie procesu zmian w kierunku elektronizacji usług Inspekcji Sanitarnej” – napisał szef resortu na Twitterze.

Krzysztof Saczka jest zastępcą GIS od 15 września tego roku. W nocie biograficznej na stronie GIS widnieje informacja, że Saczka jest magistrem inżynierem. Kształcił się na Politechnice Krakowskiej na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej (specjalność: Elektroniczne Urządzenia Sterowania) oraz na Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki (kierunek: Informatyka). Ukończył studia podyplomowe na AGH w Krakowie i SGH w Warszawie. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • jakub

    20 listopada, 2020 at 2:46 pm

    jasne wszyscy są przygotowani , albo mają plan..strategię…a życie skrzeczy… i wszystko się sypie…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk