Grodzki: decyzja Trybunału Julii Przyłebskiej

Karol Kwiatkowski20 listopada, 20203 min

Posiedzenie Senatu ma rozpocząć się w środę. Ostatnim z punktów obrad ma być informacja szefa MSWiA, Mariusza Kamińskiego, dotyczące działań policji w trakcie protestów tzw. Strajku Kobiet. W oficjalnym harmonogramie punkt ten zatytułowano: „Informacja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o działaniach policji wobec uczestniczek i uczestników protestów po ogłoszeniu decyzji Trybunału Julii Przyłębskiej”.

Wicemarszałek Senatu, Marek Pęk, zwrócił uwagę w wypowiedzi dla Radia Maryja, że w ten sposób Tomasz Grodzki, marszałek Senatu RP, podważa kompetencje państwa. Trybunał Konstytucyjny, a nie Trybunał Julii Przyłębskiej, wydał wyrok, nie decyzję – wskazał Marek Pęk. Jak mówił, takie traktowanie organów konstytucyjnych kompromituje Senat i narusza jego powagę.

– Myślę, że na najbliższym posiedzeniu konwentu razem z przewodniczącym senackiej części klubu PiS, senatorem Markiem Martynowskim złożymy formalnie pismo, w którym będziemy domagać się zmiany treści tego punktu w ten sposób, ażeby został odniesiony do konkretnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, żeby rzeczywiście padła tam konstytucyjna nazwa organu, czyli Trybunał Konstytucyjny. Jeżeli się tak nie stanie, to pozostanie nam protest. Prawdopodobnie nie weźmiemy wtedy udziału w dyskusji nad tym punktem i będziemy odradzali ministrowi spraw wewnętrznych pojawienie się w Senacie – powiedział Radiu Maryja Marek Pęk.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk