Media Markt w Poznaniu otwarte zostały na zasadzie tzw. „showroom”

Karol Kwiatkowski19 listopada, 202025 min

Media Markt w poznańskich galeriach są otwarte, ale możesz tylko zobaczyć produkty, kupisz je natomiast przez internet na miejscu- donosi epoznan.pl.

W tej sprawie napisało do portalu epoznan.pl  kilku czytelników.

– W sposób anonimowy chcę poinformować państwa o niecodziennym wydarzeniu, jakie ma miejsce w galerii handlowej M1. W związku z rozporządzeniem premiera, wszystkie sklepy AGD znajdujące się na terenie galerii powinny być zamknięte. Media Markt postanowił obejść te przepisy i otworzyć dziś sklep dla klientów. Nie wiem na jakich zasadach, bo nie chciano mnie o tym poinformować, ale każdy zainteresowany może ten sklep odwiedzić. Niestety do sanepidu nie można się dodzwonić, by uzyskać informację czy wyrazili zgodę na otwarcie sklepu – napisała jedna z czytelniczek portalu.

W tej samej sprawie napisał też inny czytelnik. – Media Markt stwierdził, że się otwiera w galeriach, mimo że takie sklepy powinny być zamknięte. Żeby klientów było mniej to oni się otwierają jako „showroom”, a pracownicy przy biurkach mają robić klientom zamówienia przez stronę, żeby ominąć sprzedaż bezpośrednią –pisze.

Zarówno poznański sanepid, jak i policja, nie otrzymali zgłoszeń w tej sprawie. Portal epozan.pl próbował skontaktować się z rzeczniczką prasową Media Markt, ostatecznie wysłaliśmy do niej maila. – W Poznaniu udostępniliśmy klientom trzech naszych lokali możliwość zapoznania się z asortymentem: w CH M1, King Cross Marcelin i CH Pestka – wyjaśnia portalowi Wioletta Batóg, rzeczniczka Media Markt. – Lokale otwarte zostały na zasadzie tzw. „showroom”. Nie prowadzimy w nich sprzedaży. Istnieje jedynie możliwość zapoznania się z oferowanym asortymentem. Jest to w naszym przekonaniu działanie dozwolone przez prawo, tym samym nie omijamy zakazu jak to zostało zasugerowane w Państwa artykule, a jedynie zmieniliśmy czasowo model działania – tłumaczy.

– Klienci mogą dokonać zakupu jedynie za pośrednictwem naszej strony internetowej, po opuszczeniu lokalu. Nie ma możliwości złożenia takiego zamówienia na terenie naszych placówek. Lokale, w których wystawiony został nasz asortyment, nie posiadają otwartych kas, nie przyjmują płatności, nie przyjmują zamówień. Jedynym naszym celem jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i umożliwienie im zapoznania się z prezentowanymi produktami tak, aby mogli podjąć świadomą decyzję w zakresie ich potrzeb – podkreśla.

Artykuł ukazał się na portalu epoznan.pl.

Zdjęcie ilustracyjne.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • Marek

  20 listopada, 2020 at 10:40 pm

  „Zarówno poznański sanepid, jak i policja, nie otrzymali zgłoszeń w tej sprawie.” Gdyby w ten sposób przepisy obszedł Pan Marek w swoim sklepie AGD to już z całą pewnością znalazło by się wielu bochateróf którzy by doniesli

  Reply

 • Narodowy Monarchista

  22 listopada, 2020 at 12:47 pm

  Wszystkich tych konfidentów covIdiotycznych co chcą z zawiści donosić na sanepid jako pierwszych powinno się zaszczepić nową szczepionką o nieznanym składzie i prawdopodobnie z chipem i czekać na działanie….

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk