Jawna cenzura! Facebook usunął stronę Janusza Korwin-Mikkego

Agnieszka Malinowska13 listopada, 20202 min

Janusz Korwin-Mikke jest jedną z najbarwniejszych osób w polskiej polityce. Jego stronę obserwowalo ponad 700 tysięcy osób. Niestety Facebook usunął ją całkowicie.

Nie tak dawno informowaliśmy o cenzurze postów Janusza Korwin Mikkego.

Dla przykładu były tam oczywiście posty, gdzie wyrażałem swoją opinię na dany temat, ale usunięte zostały też posty sprzed ponad dwóch lat gdzie był mój filmik i w filmiku wypowiadałem się na temat Unii Europejskiej”
-powiedział w ostatnim wywiadzie dla portalu Nasza Polska – Janusz Korwin Mikke.

„Usunęli mi post, w którym reklamowałem swój sklep „Wolnorynkowy”. Zarzucono mi mowę nienawiści. Zupełnie nie rozumiem gdzie. Usunęli mi wpis, bo umieściłem w treści plastikowy pistolet na wodę? Przecież to już jest śmieszne. To był post ironiczny, a nie jakaś „mowa nienawiści”
-dodał.

Jak się okazało teraz Facebook usunął całkowicie stronę polityka, która liczyła prawie 800 tysięcy polubień.

O sprawie napisał też poseł Konrad Berkowicz, który zorganizowal wydarzenie na Facebooku „Przywrócić stronę Janusza Korwin Mikkego na Facebooku!”
Przywrócić FB JKM (KLIK)

Do wydarzenia dołączyło już tysiące osób.

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk