Opozycja uczciła 11 listopada

Magdalena Targańska11 listopada, 20203 min

Delegacje ugrupowań opozycyjnych złożyły w środę kwiaty pod miejscami i pomnikami związanymi z niepodległością Polski.

Delegacja Koalicji Obywatelskiej na czele z liderem PO Borysem Budką rano złożyła kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy pomniku Józefa Piłsudskiego na warszawskim placu jego imienia.

Budka złożył też kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze, pomnikiem Wojciecha Korfantego w Al. Ujazdowskich i pomnikiem Ignacego Paderewskiego w Parku Ujazdowskim.

Parlamentarzyści KO, ale już bez Budki złożyli kwiaty pod pomnikami Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa.

Delegacja Lewicy na czele z szefem klubu Lewicy Krzysztofem Gawkowskim i wicemarszałkiem Sejmu Włodzimierzem Czarzastym złożyła wieńce na stokach Cytadeli, a następnie przed pomnikiem Ignacego Daszyńskiego – niemal równocześnie z premierem Mateuszem Morawieckim.

„Ponad sto lat temu siły od prawa do lewa, bez względu na swoje poglądy polityczne, zjednoczyły się w jednym celu – odzyskać niepodległość” – powiedział dziennikarzom przed pomnikiem Daszyńskiego Krzysztof Gawkowski. Dziś, dodał, też jest czas by w najważniejszych dla Polski sprawach zapomnieć o politycznych podziałach i wspólnie dbać o dobro państwa.

Także delegacja PSL z prezesem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz wicemarszałkiem Sejmu Piotrem Zgorzelskim uczciła 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości złożeniem kwiatów przed pomnikami Wincentego Witosa, Ignacego Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego, a także w Świątyni Opatrzności Bożej.

Delegacje Lewicy i PSL złożyły również wieńce przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Kwiaty na Placu Piłsudskiego złożyli też przedstawiciele Polski 2050 Hanna Gill-Piątek, Szymon Hołownia i Michał Kobosko.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk