PolskaWiadomościEkspert ujawnił prawdę o koronawirusie! „Nie ma długotrwałego…”

Agnieszka Malinowska Agnieszka Malinowska9 listopada, 20203 min

Od kilku miesięcy w Polsce trwa rzekoma epidemia koronawirusa. Jeden z ekspertów wyjawił jednak prawdę na temat COVID-19. Wypowiedział się również o skuteczności witaminy C oraz testach wykonywanych w Polsce. 

Dr hab. Tomasz Dzieciątkowski z Katedry Mikrobiologii Lekarskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego zdaniem z koronawirusa można wyleczyć się samoistnie.

To, że mamy koronawirusa w swoim organizmie nie oznacza, że będziemy mieli go do końca życia. W przypadku tego zakażenia nie ma długotrwałego nosicielstwa. Nawet jeśli jesteśmy zakażeni objawowo, zazwyczaj nasz układ odpornościowy usunie go z organizmu w ciągu 3-4 tygodni, a czasami, ale rzadko, w okresie 8 tygodni

-powiedział.

Zaznaczył także, że nie jest prawdą, iż witamina C łagodzi objawy.

Nie, nie łagodzą. Należy jedynie dążyć do tego, żeby nie było niedoborów witaminy w naszym organizmie, w tym witaminy C (…)

-dodał.

Jego zdaniem w Polsce wykonuje się mniej testów na COVID-19 niż w innych krajach UE, jednak ciągle są to testy jednego i tego samego producenta.

W naszym kraju przez długi czas przeprowadzano mniej takich testów, niż we wszystkich niemal krajach Unii Europejskiej – za nami była tylko Słowacja, która ma jednak mniejszą liczbę mieszkańców. Wszędzie natomiast są to testy tych samych producentów. Nie możemy zatem powiedzieć, że wykonujemy gorsze testy. Są takie same, jak w Austrii, Belgii czy Niemczech

-puentował.

Jaka jest Wasza opinia na temat jego słów?

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Agnieszka Malinowska

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 × three =

Nasza Polska, 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone