PolskaProf. Lidia Brydak: Dlaczego proepidemicy nie płacą za powikłania po grypie?

Karol Kwiatkowski8 listopada, 202012 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

– Jeżeli osoby o poglądach proepidemicznych mają cywilną odwagę wystąpić przeciwko szczepieniom, to niech będą konsekwentni. Jeśli stanie się coś niedobrego i dojdzie do powikłań po chorobie, niech wyjmą pieniądze z własnej kieszeni i zapłacą – proponuje prof. dr hab. Lidia Brydak, kierownik Zakładu Badania Wirusów Grypy w NIZP–PZH.

– Tych, którzy unikają szczepień, nie nazywam antyszczepionkowcami, ale ludźmi o poglądach proepidemicznych. Ich postępowanie, czyli niechęć do szczepienia się, może doprowadzić do powstania epidemii, a w konsekwencji do powrotu chorób zakaźnych, które zostały praktycznie wyeliminowane dzięki szczepieniom z wyjątkiem grypy, której jeszcze nie udało się ze względu na jej zmienność wyeliminować, ale mamy szczepionkę i leki antygrypowe. Nie zgadzam się z takim zachowaniem. To nierozsądne i niehumanitarne. Takie osoby powinny sobie zadać jedno zasadnicze pytanie – czy swoim postępowaniem nie działają na własną szkodę, na szkodę swoich dzieci i czy nie zagrażają innym, czyli społeczności, w której żyją – mówi prof. Lidia Brydak, kierownik Zakładu Badania Wirusów Grypy w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego-Państwowy Zakład Higieny, kierownik jednego ze 149 w świecie Krajowych Ośrodków ds. Grypy, w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia”.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • ka

    9 listopada, 2020 at 12:40 am

    Chora psychicznie czy depopulatorka? A może jedno i drugie? Niech się odczepi! Kto za powikłania zapłaci teraz i później ? Kolejny co chce rządzić cudzym życiem i zdrowiem. Wstyd.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × 4 =