PolitykaCzy Polska 2050 Szymona Hołowni to szalupa ratunkowa dla ludzi związanych z PO?

Karol Kwiatkowski7 listopada, 20204 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Polska 2050 to kolejna szalupa ratunkowa dla ludzi związanych z Platformą Obywatelską – oceniają politycy PiS po informacji, że b. wojewoda mazowiecki i b. działacz PO Jacek Kozłowski został członkiem założycielem partii Szymona Hołowni.

Kozłowski poinformował na Facebooku, że został członkiem założycielem nowej partii politycznej Polska 2050 Szymona Hołowni. W dokumentach rejestracyjnych złożonych w sądzie został zgłoszony jako jej wiceprzewodniczący.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski powiedział PAP, że informacja o Kozłowskim potwierdza powiedzenie, że z polityki nigdy się nie odchodzi. „Można mówić, że jest się poza polityką, ale jak ktoś już jej posmakował, to ona zostaje w nim na całe życie” – dodał.

„Polska 2050 Szymona Hołowni, to kolejna po ruchu +Wspólna Polska+ Rafała Trzaskowskiego szalupa ratunkowa płynąca przy Platformie Obywatelskiej, która łowi niektórych obecnych i byłych działaczy PO” – stwierdził szef struktur PiS. Dodał, że teraz „partia Hołowni zaczyna się jawić jako ta większa szalupa, bo ta Trzaskowskiego zaraz po zwodowaniu zaczęła nabierać wody”.

W podobnym tonie wypowiadał się wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. „Widać gdzie Szymon Hołownia szuka zasobów kadrowych. To raczej powód do zmartwienia dla polityków Platformy niż dla nas, dla PiS” – ocenił.

„Jeśli ktoś chce tworzyć partię, to już jego decyzja z kim chce to robić. Jeśli chce opierać się na byłych działaczach, którzy odeszli z wcześniejszych ugrupowań w atmosferze kłótni, to jego prawo” – dodał.

Kozłowski od 2003 do 2018 r. był członkiem Platformy Obywatelskiej. Był m.in. wicemarszałkiem woj. mazowieckiego, a w latach 2007 – 2015 wojewodą mazowieckim. Został wykluczony z PO za zarzucanie władzom partii manipulacji w wyborach wewnętrznych struktur partii w Warszawie.

Lider partii i ruchu, b. kandydat na prezydenta Szymon Hołownia przekonywał w piątek, że każdy działający w polityce ma jakąś przeszłość, a atutami Kozłowskiego są jego zdolności organizacyjne, zdobyte w poprzednich instytucjach, którymi kierował, m.in. jako wojewoda, czy w samorządzie wojewódzkim, czy jako lider Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć × 2 =