PKO BP zaangażowany w budowę dwóch tymczasowych szpitali

Magdalena Targańska4 listopada, 20206 min

Bank PKO BP jest zaangażowany w budowę dwóch tymczasowych szpitali, jeden powstanie w województwie małopolskim, a drugi w wielkopolskim – poinformował w środę podczas konferencji wynikowej banku prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.

Grupa PKO Banku Polskiego podała w środę, że w pierwszych III kwartałach 2020 roku wypracowała 2,02 mld zł zysku netto, a zysk netto w III kw. wyniósł 712 mln zł.

Jak powiedział prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło podczas konferencji online, mimo pandemii bank jest oazą stabilności i przewidywalności, a wynik za trzeci kwartał br. jest tradycyjnie zgodny z oczekiwaniami.

„Tak będzie również w przyszłości. Uważamy, że bardzo dobrze dajemy sobie radę w tym trudnym okresie zmagań z pandemią koronawirusa. Jako bank jesteśmy dobrze przygotowani z naszymi działaniami dotyczącymi digitalizacji, automatyzacji i robotyzacji wielu procesów po stronie banku, jak i też w relacjach z klientami. Nasza praca w tym obszarze wykonana w poprzednich latach procentuje i będzie procentować w najbliższych miesiącach” – powiedział.

Szef PKO BP wyjaśnił, że pracownicy banku mogą efektywnie korzystać z różnych modeli pracy zdalnej, hybrydowej, wymieniając się zespołami w placówkach banku, tam gdzie jest to możliwe. „Jednocześnie klienci mogą korzystać z naszych najlepszych rozwiązań dostępu do swoich rachunków zdalnie, mogą dokonywać wielu transakcji bez potrzeby angażowania pośredników, jakimi są nasi doradcy, mogą również z naszymi doradcami nawiązywać kontakt wideo, telefoniczny, mailowy. To wszystko doskonale funkcjonuje” – zapewnił Jagiełło.

Prezes dodał, że bank angażuje się tradycyjnie w prace na rzecz społeczności lokalnych, czy ogólnokrajowych. Poinformował, że w roku 2020 bank przeznaczył ok. 25 mln złotych na wsparcie „społeczeństwa polskiego w okresie pierwszej fali pandemii”.

„Obecnie realizujemy dwa takie duże wyzwania organizacyjne – głównie związane ze wsparciem naszego zespołu kontaktów z klientami w zakresie funkcjonowania infolinii Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Od kilkunastu dni, podpisując umowę z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, realizujemy działania usprawniające komunikację obywateli z tą instytucją” – powiedział Jagiełło.

Dodał, że w piątek bank otrzymał decyzję premiera w zakresie wsparcia budowy szpitali tymczasowych. „Te szpitale, dwa – jeden w województwie małopolskim, drugi w województwie wielkopolskim, są realizowane przez naszych projekt menedżerów na poziomie lokalnym, wpieranych przez pracowników centrali PKO BP” – powiedział.

Dodał, że chodzi o to, aby sprawnie i szybko doprowadzić do powstania takiego szpitala tymczasowego według uzgodnień z Ministerstwem Aktywów Państwowych. Wskazał na umowę z PKO BP w zakresie pokrycia wszelkich niezbędnych wydatków związanych z utworzeniem takiego szpitala.

W środowym komunikacie PKO Bank Polski poinformował, że jest dobrze przygotowany do działania w warunkach jesiennego wzrostu zachorowalności.

„Pracownicy banku, tam gdzie to możliwe, pracują w formie zdalnej. Od początku roku bank przeznaczył 26,5 mln zł na ułatwienie pracy w takiej formie. Zakupił dodatkowe laptopy, usługi telekomunikacyjne oraz wdrożył Microsoft Teams – aplikację ułatwiającą zdalną organizację spotkań. Praca pozostałych osób została zorganizowana tak, aby maksymalnie zwiększyć poziom ich bezpieczeństwa” – napisano w komunikacie.

Dodano, że oprócz rotacyjnego systemu pracy pomoże w tym zabezpieczenie stanowisk obsługi klientów, środki ochrony osobistej i dodatkowe usługi dezynfekcyjne, na których zakup bank przeznaczył od początku roku 29,8 mln zł. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk