ZagranicaMacron: wolą islamistów jest atak na to, czym jest Europa

Magdalena Targańska Magdalena Targańska3 listopada, 20202 min

Prezydent Francji Emmanuel Macron wyraził we wtorek solidarność z narodem austriackim po ataku terrorystycznym na synagogę w Wiedniu. „Wolą naszych wrogów jest zaatakowanie tego, czym jest Europa, krainą wolności, kultury i wartości” – zaznaczył prezydent.

Macron wpisał się we wtorek do księgi kondolencyjnej w austriackiej ambasadzie w Paryżu. Zapewnił o wsparciu, solidarności i przyjaźni z Austrią i narodem austriackim. „Pozostaniemy zjednoczeni, w radości, jak i w żałobie” – zakończył po niemiecku swój wpis.

Francuskie media, podkreślają, że Macron był pierwszym europejskim przywódcą, który na Twitterze wyraził solidarność z narodem austriackim po zamachu.

„Jako Europejczycy zrobimy wszystko, by stanąć razem, walczyć z plagą terroryzmu i razem iść naprzód nie rezygnując z żadnej z naszych wartości” – powiedział francuski prezydent po wizycie w austriackiej ambasadzie.

Macron podkreślił, że Wiedeń był „miastem kultury emancypacji”, a stolica Austrii „uosabia nasze europejskie wartości”.

Francuski przywódca zaznaczył, że pozostaje w kontakcie z kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Magdalena Targańska

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

one × 1 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl