Rząd podnosi wynagrodzenie personelu medycznego o 100%

Magdalena Targańska1 listopada, 202013 min

Rząd wspiera lekarzy i cały personel medyczny walczący z koronawirusem w sposób szczególny. Od dziś podnosimy ich wynagrodzenia o 100 proc. Nikt nie zasługuje na to bardziej, niż oni – napisał w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

Minister zdrowia Adam Niedzielski wydał w niedzielę polecenie prezesowi NFZ, by każda osoba z personelu medycznego walcząca z Covid-19, wraz z ratownikami medycznymi oraz diagnostami laboratoriów szpitalnych otrzymała o 100 proc. większe wynagrodzenie w formie świadczenia dodatkowego.

Polecenie obowiązuje od momentu podpisania, czyli od niedzieli.

Szef rządu odniósł się do decyzji Niedzielskiego na Facebooku. „W tych trudnych dla nas wszystkich dniach rząd wspiera lekarzy i cały personel medyczny walczący z koronawirusem w sposób szczególny, również finansowo” – napisał Morawiecki. „Od dziś podnosimy ich wynagrodzenia o 100 proc. Nikt nie zasługuje na to bardziej, niż Oni” – podkreślił premier.

Jak przekazał PAP minister Niedzielski, „po wydaniu przeze mnie polecenia prezesowi NFZ, każda osoba z personelu medycznego walcząca z COVID wraz z ratownikami medycznymi oraz diagnostami laboratoriów szpitalnych otrzyma o 100 procent większe wynagrodzenie w formie świadczenia dodatkowego”. „Gwarantując dwukrotny wzrost pensji również ratownikom i diagnostom obejmujemy tym samym tą regulacją wszystkich, którzy na pierwszej linii walczą z COVID-19” – powiedział.

„Wydane przeze mnie polecenie jest docenieniem wagi personelu medycznego mierzącego się z zakażeniami koronawirusa” – podkreślił minister.

Podpisane w niedzielę polecenie szefa MZ wydano na podstawie jednej z ustaw przyjętych w celu zwalczania epidemii koronawirusa; zmienia ona wcześniejsze polecenie ministra zdrowia z początku września.

„Nowelizacja polecenia ma na celu zmianę zakresu podmiotów zobowiązanych do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz podwyższenie wysokości świadczenia dodatkowego” – napisano w uzasadnieniu polecenia. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

  • jakub

    1 listopada, 2020 at 8:34 pm

    Niech żyje wirus, Niech żyje wirus. Cuda Panie. Nie można było podnieść wynagrodzeń lekarzy przez 30 lat… udało się w ciągu 7 miesięcy o 100%. Wirus błogosławiony. Więcej takich wirusów.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk