Wprowadzą stan zagrożenia epidemicznego…

Agnieszka Malinowska26 października, 20201 min

Od wielu miesięcy na całym świecie panuje tzw. „korono-panika.” Rządzący wprowadzili już wiele różnych obostrzeń. Jak widać jednak restrykcje te nie powodują zmniejszenia liczby zakażeń. Tym razem kolejny kraj postanowił wprowadzić stan zagrożenia epidemicznego. 

W niedzielę hiszpański rząd ogłosił, że w całym kraju wprowadzony zostanie stan zagrożenia epidemicznego. Wszystko z powodu wzrostu zakażeń na koronawirusa.

Co ciekawe rząd hiszpański chce, aby ten stan trwał do kwietnia 2021 roku. To jednak nie wszystko. W ciągu tego czasu wprowadzone mają zostać kolejne obostrzenia tj. np. zakaz wychodzenia z domu pomiędzy 23:00, a 6:00.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz kiedy rząd hiszpański ogłosił stan zagrożenie epidemicznego. Wcześniej zrobił to 14 marca.

Warto też wspomnieć, że w krajach, gdzie obostrzenia są surowe, liczba zakażeń wcale nie spada.

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk