PolskaZwiązkowcy wspierają protestujące kobiety

Karol Kwiatkowski Karol Kwiatkowski26 października, 20202 min

Przewodniczący WZZ „Sierpień 80”Bogusław Ziętek wydał oświadczenie, w którym wyraża swoje poparcie dla protestujących kobiet w związku z ubiegłotygodniowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej.

Treść oświadczenia publikujemy w całości.

OŚWIADCZENIE

WZZ „Sierpień 80” za niedopuszczalne uważa naruszenie kompromisu, który obowiązywał w Polsce od wielu lat. Państwo, które stawia się w roli superarbitra ludzkich sumień, zmierza w kierunku państwa totalitarnego. Każdy człowiek ma prawo do wolności decydowania w sprawach sumienia. Władza, która tego nie rozumie jest władzą oderwaną od rzeczywistości. Wspieramy protestujących uznając, że ostatnie decyzje rządzących zarówno w kwestiach politycznych, społecznych jak i gospodarczych uzasadniają wyrażenie głośnego sprzeciwu całego społeczeństwa mówiącego władzy „no pasaran”.

Przewodniczący WZZ „Sierpień 80” Bogusław Ziętek

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × five =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl