Sondaż: Polacy popierają kary za brak maseczek

Karol Kwiatkowski26 października, 202012 min

Mimo, że w Polsce jest spora grupa osób, które negują zasłanianie ust i nosa, to jednak większość Polaków popiera bezwzględne karanie za brak maseczki – podał w poniedziałek „Super Express” powołując się na sondaż Instytutu Pollster.

W artykule przypomniano o nowym projekcie ustawy zgłoszonym przez PiS, który zakłada surowsze kary za nienoszenie maseczki. „Będzie ponadto osobny przepis karny, który stwierdza, że brak maseczki staje się wykroczeniem” – podano.

„Osoby, które nie noszą prawidłowo założonych maseczek, zapłacą mandat w wysokości 1000 zł. Mandaty wystawiać będzie mogła nie tylko policja, lecz także straż miejska i Straż Ochrony Kolei” – czytamy w artykule.

Jak przypomniano, „obecnie policja za brak maseczki wystawia mandaty 500 zł. Może też skierować sprawę do sanepidu, który za niestosowanie się do przepisów może nakładać kary administracyjne od 5 tys. zł do nawet 30 tys. zł”.

Według badania 56 proc. respondentów uważa, że „policja powinna tak bezwzględnie karać za brak maseczki”. Przeciwnego zdania jest 36 proc. badanych, a 8 proc. podało odpowiedź „nie wiem”.

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster 22 i 23 października na próbie 1082 dorosłych Polaków. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Leszek

    26 października, 2020 at 7:57 am

    Policja powinna też sprawdzać organoleptycznie czystość majtek.
    Tak. Od tego jest policja.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk