[FILM] Doszło do przepychanek z policją uczestników protestu pod Trybunałem Konstytucyjnym

Karol Kwiatkowski23 października, 20203 min

Uczestnicy protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów dotyczących aborcji embriopatologicznej zaczęli się rozchodzić późno w nocy. Policja legitymowała protestujących.

Wcześniej, w okolicy domu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu doszło do przepychanek policji z demonstrującymi. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego.

Do zdarzenia odniosła się na Twitterze Komenda Stołecznej Policji. „Policjanci zareagowali, gdy cześć osób zebranych na ul. Mickiewicza zaatakowała funkcjonariuszy, rzucając w nich kamieniami i usiłując przerwać policyjny kordon. W celu przywrócenia porządku użyto jednostkowo gazu pieprzowego i siły fizycznej” – wskazano.

Zaznaczono, że wcześniej wielokrotnie wzywano zgromadzonych do zachowania zgodnego z prawem i nie atakowania funkcjonariuszy. Policja podkreśliła, że wykorzystywano do tego celu urządzenia nagłaśniające, aby komunikaty były wyraźnie słyszane.

„Działania policjantów mają na celu zapewnienie porządku publicznego i są wyłącznie odpowiedzią na agresywne zachowanie części protestujących. W policjantów ponownie rzucano kamieniami” – napisała na Twitterze stołeczna policja.

We wpisie zwrócono uwagę, że od początku dzisiejszej manifestacji policjanci informowali zgromadzonych o obowiązujących obostrzeniach. „Gdy rozpoczął się przemarsz dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników wstrzymując ruch pojazdów, aby nie doszło do niebezpiecznych sytuacji” – dodano.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk