Prof. Krystyna Pawłowicz: czuję się nękana po wyroku TK

Magdalena Targańska22 października, 20204 min

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Krystyna Pawłowicz mówi, że czuje się nękana po wyroku TK ws. aborcji. Według jej relacji, kiedy wróciła do domu drogę zagrodziło jej dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich stanął na przejściu do klatki schodowej, w której mieszka i kazał się jej tłumaczyć z wyroku, a drugi wszystko filmował.

Jak mówiła na antenie tvp.info prof. Krystyna Pawłowicz, kiedy zakończyła się rozprawa w Trybunale Konstytucyjnym do domu odwiózł ją służbowy samochód. Według relacji Pawłowicz, kiedy auto odjechało, zobaczyła, jak z podwórka wychodzi dwóch młodych mężczyzn i idzie w kierunku klatki budynku, w której mieszka.

„Z głębi ciemnego podwórka i zza samochodu wyszło dwóch młodych mężczyzn; jeden stanął na przejściu do mojej klatki. Kiedy zaczęłam się zbliżać, zaczął zadawać mi pytania, i kazał się tłumaczyć z wyroku w Trybunale Konstytucyjnym” – mówiła Pawłowicz.

Jak dodała, drugi mężczyzna „filmował w tym czasie i świecił latarką w oczy”. Sędzia poprosiła mężczyzn, aby odeszli i wpuścili ją do domu. Ci jednak nadal blokowali jej drogę.

Wówczas odwróciła się i zaczęła iść szybszym krokiem do najbliższego sklepu. „Oni szli za mną i filmowali” – stwierdziła Pawłowicz.

Podkreśliła, że wtedy weszła do sklepu, a mężczyźni stanęli przed wejściem. „Oczywiście nie miałam możliwości wyjścia. Ja się ich po prostu bałam, więc zadzwoniłam na policję” – stwierdziła Pawłowicz.

Na miejsce przyjechał radiowóz – policjanci wylegitymowani mężczyzn. „Policja poczekała, jak ja weszłam do domu, a oni (mężczyźni – PAP) tam stali przez jakiś czas (…). Natomiast od sąsiadów wiem, że potem jakoś odeszli, ale wcale nie mam pewności, czy oni nie wrócą z powrotem.” – relacjonowała prof. Pawłowicz.

Podkreśliła, że „czuje się nękana”, zastraszona oraz że to „efekt takiego terroryzowania i szczucia na mnie, ale też na innych polityków”.

Zaznaczyła, że nie złoży w tej sprawie zawiadomienia. „Wiem, że tylko doda pracy policji” – mówiła Pawłowicz.

Informację o zdarzeniu potwierdza stołeczna policja. „Oficjalnie w tej sprawie nie zostało złożone zawiadomienie, a patrol, który był na miejscu pouczył zainteresowane osoby o ich prawach i obowiązkach” – powiedział PAP Jarosław Florczak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk