Owsiak jest chory na COVID-19. „Ból mięśni, gorączka 38 stopni”

Paweł Skutecki21 października, 20204 min

Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak poinformował w środę w mediach społecznościowych, że jest chory na Covid-19. Testy stwierdzające zakażanie zrobił we wtorek. Zaapelował, aby nie bagatelizować nawet najmniejszych objawów.

Jerzy Owsiak poinformował, że w piątek wieczorem poczuł się źle sądząc, że to „typowe objawy grypy – ból mięśni, gorączka 38 stopni”. Na wszelki wypadek we wtorek wraz z żoną zrobili testy i okazało się, że „wynik jest pozytywny” – wyjaśnił.

„To pokazuje, jak bardzo różną formę przybiera koronawirus” – dodał.

W ocenie twórca WOŚP – „gdyby pandemia nie była obecna we wszystkich przekazach medialnych, uznałbym to za coś, co w życiu już zdarzyło mi się nieraz i dzisiaj byłbym już w Fundacji. Wyniki testu zmieniły jednak te plany o 180 stopni. Dlatego apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie” – napisał na Facebooku WOŚP Owsiak.

Poinformował, że w weekend wysłał do wszystkich pracowników, z którymi miał styczność, informację, „by mieli się na baczności, że poddam się testom”.

Powiedział, że „od poniedziałku Fundacja pracuje praktycznie w systemie home office”. „W poniedziałek to było 80 proc., a dzisiaj po wynikach większość nas już na home office” – oświadczył. „Od dzisiaj (do środy – PAP) wszystkie osoby, które miały ze sobą styczność – zgodnie z zasadami – spędzą czas na ścisłej samoizolacji” – dodał.

Podkreślił, że mimo różnych ograniczeń Fundacja „pracuje pełną parą”. „Już raz na wiosnę w pierwszej fazie pandemii w ten sposób organizowaliśmy naszą pracę i jak wszyscy widzicie, nie straciliśmy ani jednego dnia, aby dobrze pracować i realizować wszystkie nasze fundacyjne plany” – oświadczył Owsiak.

Zaapelował także, o zachowywanie zasad bezpieczeństwa zwracając uwagę, że „zagrożenie jest stałe wokół nas”.”Mimo że podczas naszej pracy – zarówno Konkursu Ofert, jak i podczas funkcjonowania pracy w Fundacji, przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, między innymi codzienne mierzenie temperatury naszym pracownikom, noszenie maseczek, to jednak nie ustrzegliśmy się zarażenia koronawirusem” – napisał Owsiak.

Podziękował wszystkim, którzy „w całej Polsce będąc na pierwszej linii frontu, przeprowadzają testy”. „Niezmienne pozdrowienia i szacunek dla wszystkich lekarzy, pracowników szpitali, ratowników, całego personalu medycznego za ich nieprawdopodobnie ciężką i ważną pracę. Wszystkich cierpiących – mocno tulimy do serca. Walczymy!” – napisał twórca WOŚP. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk