Tomasz Kłos o meczu z Finlandią: pamiętajmy z kim graliśmy

Magdalena Targańska8 października, 20206 min

Tomasz Kłos po zwycięstwie polskich piłkarzy nad Finlandią 5:1 przestrzega, by nie popadać w przesadny optymizm. „Nowe pokolenie reprezentantów pokazało potencjał, ale pamiętajmy z kim graliśmy i prawdziwy egzamin dopiero przed nimi” – podkreślił były obrońca drużyny narodowej.

Biało-czerwoni efektowne zwycięstwo w towarzyskiej konfrontacji z Finlandią odnieśli w mocno zmienionym składzie. W wyjściowej jedenastce wystąpili piłkarze, którzy dopiero wchodzą do seniorskiej kadry. To m.in. debiutujący w niej: 19-letni Michał Karbownik i rok starszy Sebastian Walukiewicz, a także 21-letni Jakub Moder, który w środę zaliczył drugi występ w drużynie Jerzego Brzęczka.

„Mimo wielu zmian ten odmieniony zespół oglądało się z przyjemnością. Sam wynik też jest świetny, ale trzeba pamiętać, z kim graliśmy. Do Gdańska przyjechała osłabiona Finlandia, która nie przeciwstawiła się niczym. W związku z tym traktuję ten mecz, jako treningowy, bo trzeba patrzeć na skalę przeciwnika, a ten nie zachwycił” – ocenił Kłos, który 69 razy wystąpił w reprezentacji.

Dodał, że na tle takiego rywala odmłodzona kadra spełniła swoje zadanie, kilku zmienników pokazało potencjał, ale – jak zaznaczył – prawdziwy egzamin w seniorskiej reprezentacji dopiero przed nimi w meczach z silniejszymi drużynami. Jak tłumaczył, w środę zebrali głównie nowe doświadczenie, które powinno zaprocentować.

„Być może, któryś z nich dostanie szansę już w najbliższych spotkaniach Ligi Narodów. Bardzo podobał mi się Michał Karbownik, który według mnie zarówno piłkarsko, jak i mentalnie jest gotowy do gry na wysokim poziomie. Nie panikuje, imponuje motoryką i wie co ma na boisku robić. Aktywny był też Karol Linetty, który zaliczył jeden z lepszych występów w kadrze. Dobrą robotę w przodzie robił Krzysztof Piątek i nie chodzi tylko o zdobytego gola” – podkreślił.

Kłos nadmienił, że duże brawa należą się strzelcowi hat-tricka Kamilowi Grosickiemu. Wskazał, że 32-letni skrzydłowy wykorzystał w pełni swoje doświadczenie, był tam, gdzie powinien być i zrobił co do niego należy. „Szczególnie przy trzecim golu wykazał się dużym kunsztem. Od kogoś młodzi muszą się uczyć, a to był wspaniały przykład meczu towarzyskiego, w którym Kamil pomógł wchodzącym do reprezentacji graczom” – dodał.

Były środkowy obrońca widzi też potencjał w Walukiewiczu, który w niedzielnym meczu LN z Włochami może zastąpić pauzującego za kartki Jana Bednarka. „Jest jeszcze Paweł Bochniewicz, który w środę również zaliczył swój debiut. Nie wiem jednak, który z nich w niedzielę będzie partnerem Kamila Glika. Najważniejsze, że mamy alternatywę” – przyznał Kłos.

Kolejne dwa spotkania biało-czerwoni rozegrają w Lidze Narodów – w niedzielę także w Gdańsku z Włochami oraz w środę we Wrocławiu z Bośnią i Hercegowiną. „Jestem ciekaw konfrontacji z Italią i tego, jak zaprezentujemy się tle silnego rywala. Uważam, że trzeba zrobić wszystko, żeby nie spaść z tego poziomu Ligi Narodów, bo gra z takimi przeciwnikami, jak Włochy, czy Holandia daje najwięcej” – podsumował były piłkarz m.in. ŁKS Łódź, Wisły Kraków, AJ Auxerre i FC Kaiserslautern.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk

Related Posts