PolskaMożliwe szybsze wprowadzenie zapowiadanych obostrzeń

Magdalena Targańska Magdalena Targańska5 października, 20202 min

Jeśli będziemy obserwowali wysokie wzrosty w zakresie liczby odnotowywanych przypadków, zapewne zapadnie decyzja o szybszym wprowadzeniu obostrzeń, które zakomunikowaliśmy – oświadczył rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Dopytywany podczas poniedziałkowej konferencji prasowej o rozporządzenie dotyczące obostrzeń rzecznik MZ odparł, że „od następnego tygodnia możemy się spodziewać wprowadzenia tych obostrzeń”.

„To o czym dzisiaj rozmawiamy, to jest kwestia, czy nie wprowadzimy tych obostrzeń szybciej, jeśli będziemy obserwowali rosnące wyniki” – mówił. „Jeśli będziemy obserwowali kolejne rekordy w najbliższych dniach, na pewno zdecydujemy się wprowadzić te obostrzenia szybciej” – dodał.

Wskazał na noszenie masek w strefach żółtych czy niedziałanie lokali gastronomicznych po godz. 22.00 w strefie czerwonej oraz ograniczenia liczebności wesel. „Na chwilę obecną mówimy o tych rozwiązaniach” – powiedział.

Andrusiewicz, odnosząc się do informacji, że przyszły minister edukacji Przemysław Czarnek otrzymał pozytywny wynik na koronawirusa, zapewnił, że nie ma wypracowanych „rozwiązań specjalnych dla polityków, innych od rozwiązań przeznaczonych dla przeciętnego Kowalskiego”. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Magdalena Targańska

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

17 − 11 =