Zakopane w czerwonej strefie; mieszkańcy i turyści w maseczkach

Magdalena Targańska3 października, 20202 min

Powiat tatrzański od soboty znalazł się w czerwonej strefie. Zarówno mieszkańcy poruszający się po mieście jak i turyści wybierający się na górskie szlaki stosują się do zaleceń i noszą maseczki. Od soboty Urząd Miasta Zakopanego wydaje mieszkańcom płyny do dezynfekcji.

Mieszkańcy Zakopanego, którzy dotychczas stosowali maseczki m.in. w sklepach, od soboty zasłaniają nos i usta także na ulicach.Napotkani przez PAP turyści wybierający się na górskie szlaki mieli pozakładane maseczki. Noszenie masek obowiązuje w przestrzeni miejskiej i choć po przekroczeniu granic Tatrzańskiego Parku Narodowego nie ma takiego wymogu, to jednak rekomenduje się zasłanianie nosa i ust w miejscach, gdzie gromadzi się więcej turystów, np. przy schroniskach górskich czy punktach widokowych.

Od soboty pracownicy zakopiańskiego Urzędu Miasta nieodpłatnie wydają mieszkańcom płyny do dezynfekcji w pięciolitrowych kanistrach oraz maseczki. Akcja jest zorganizowana w różnych punktach miasta i potrwa do przyszłego piątku.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk