PolitykaNowe szaty Lewicy

Karol Kwiatkowski1 października, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W piątek Zarząd Krajowy przyjmie plan rebrandingu SLD dlatego, że Sojusz już w tej chwili nazywa się statutowo Nowa Lewica – powiedział PAP przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Czarzasty poinformował PAP, że w piątek w Warszawie zbierze się zarząd Sojuszu Lewicy Demokratycznej. „Mamy, o czym gadać” – podkreśla przewodniczący partii.

Jak dodał, oprócz omówienia bieżących zagadnień politycznych Zarząd zajmie się też sprawami wewnętrznymi, m.in. planowanym na grudzień połączeniem SLD i Wiosny Roberta Biedronia. Oba ugrupowania na bazie Sojuszu będą współtworzyć Nową Lewicę.

„W piątek przyjmiemy cały plan rebrandingu SLD dlatego, że partia już się w tej chwili nazywa się statutowo Nowa Lewica, w skrócie Lewica i ma nowe logo. W związku z tym wszystkie biura poselskie, siedziby partii muszą być obrandowane. Wszyscy nasi dostawcy, kontrahenci, osoby, które wynajmują lokale, muszą dostać informację, że jest nowa nazwa partii” – powiedział Czarzasty.

Przyznał, że choć nie uprawomocnił się wyrok sądu zmieniający nazwę Sojuszu na Nową Lewicę, to nie uprawomocnił się w przepisach przejściowych. „A przepisy przejściowe to jest sformułowanie władz, czyli to jest ta rzecz, która nastąpi w momencie połączenia dwóch partii: Wiosny i Sojuszu Lewicy Demokratycznej” – powiedział wicemarszałek Sejmu. „Decyzja wymaga jednej rozprawy w Sądzie Apelacyjnym” – podkreślił.

Według Czarzastego piątkowe spotkanie można już określać jako „zarząd Nowej Lewicy”.

Wiceszef SLD Tomasz Trela przekazał, że Zarząd Krajowy ustali datę Rady Krajowej, a także zarekomenduje kwoty podziałów delegatów, którzy wejdą we frakcję SLD-owską przed kongresem zjednoczeniowym Nowej Lewicy i ustali zasady wyboru delegatów. (PAP)

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jeden × jeden =