wPolityce: Służby badają wątek Tuska w sprawie Nowaka

Paweł Skutecki30 września, 20205 min

Służby badają wątek b. premiera Donalda Tuska w kontekście procederu b. ministra transportu Sławomira Nowaka – napisał w środę portal wPolityce.pl. Rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn powiedział portalowi, że tego typu tezy oraz hipotezy są badane w śledztwie.

Jak podaje portal, badanie pojawiających się w śledztwie wątków i hipotez dotyczących Tuska, Żaryn potwierdził w rozmowie z telewizją wPolsce.pl.

„Mogę powiedzieć, że tego typu wątki i tezy oraz hipotezy są badane w śledztwie. Na tym etapie nie zamykamy się na żaden scenariusz i analizujemy dowody. W tych analizach bierzemy również fakt, jakie formalne stanowiska sprawował Sławomir N., w czasie, gdy miał dopuszczać się działań o charakterze korupcyjnym i z tego również wyciągamy wnioski. Nie uprzedzajmy jednak faktów, zobaczymy gdzie doprowadzą nas kolejne wątki” – mówił Żaryn w rozmowie z telewizją wPolsce.pl.

wPolityce.pl pisze, że rzecznik ministra koordynatora potwierdził też, że zgromadzony w śledztwie materiał jest bardzo twardy.

„Miałem poczucie, że CBA pracuje tak jak powinno i rozlicza te osoby, które często znajdując się na świeczniku, były przez wymiar sprawiedliwości traktowane dosyć pobłażliwie. Mamy do czynienia z bardzo twardym materiałem dowodowym, który wskazuje jednoznacznie na możliwość popełnienia przestępstwa korupcyjnego przez Sławomira N. i to przestępstw na ogromną skalę popełnionych przez człowieka, który zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, pełnił ważne funkcje publiczne” – mówił Żaryn w rozmowie z telewizją wPolsce.pl.

Rzecznik odniósł się także do kwestii współpracy polskich i ukraińskich służb specjalnych w kontekście Sławomira Nowaka.

„Nasze służby spotkały się w momencie, w którym okazało się, że polska i ukraińska strona zebrały już spory materiał dowodowy dotyczący Sławomira N. Okazało się, że bez wymiany informacji, obie strony, nie są w stanie dobrze ocenić tego jak Sławomir N. funkcjonował na Ukrainie. Dlatego zawiązano porozumienie pozwalające wymieniać się ustaleniami. Strona polska od początku byłą siłą napędową tych śledztw. To działania CBA przyniosły wymierne efekty w postaci kolejnych zatrzymań i zarzutów” – podkreślił Żaryn.

Żaryn przyznał, że sprawa Sławomira Nowaka może mieć swój ciąg dalszy i jest bardzo rozwojowa. „Znając kulisy sprawy i rozmawiając z osobami, które prowadzą te działania, to zarówno wątek ukraiński, jak i wątek dotyczący działań Sławomira N. w Polsce, to są to wątki bardzo rozwojowe i wątki, w których dalsze działania CBA nie wykluczone. Działania CBA pozwoliły ujawnić ogromne składniki majątkowe Sławomira N.” – powiedział rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Koszyk